bicykel pada dole bitcoin svetlo

Trh s kryptomenami po raste zo začiatku týždňa opäť vyzerá dosť otázne. Bitcoin dnes klesol o 4%. Na maximum zo štvrtka už stráca 5000 dolárov. Nakoniec sa stalo to, čo sme čakali. Bitcoin sa odrazil od ceny 52 000 dolárov a na nové historické maximum si budeme musieť počkať trošku dlhšie.

Anketa banky JP Morgan – 1 z 5 veľkých investorov chce nakupovať kryptomeny!

Magická hladina 48 000 dolárov drží Bitcoin

Aktuálne sa opäť pohybujeme okolo ceny 48 000 dolárov, ktorá v posledných týždňoch pôsobí, ako silná technická hladina. Bitcoin má problém prekonať ju a oboch smerov. Takže by bolo celkom fajn, ak by tentokrát vydržala. Pokiaľ pod ňu klesneme, trhu sa nebude chcieť hore.

12. deň korekcie Bitcoinu
12. deň korekcie Bitcoinu

Ak chcete vedieť, prečo pásmo 47-48 500 dolárov pôsobí, ako silný support/rezistencia, stačí sa pozrieť na pohyby Bitcoinov do a z peňaženiek burzy Coinbase. Od začiatku korekcie ich opustili desaťtisíce BTC. Všetky putovali do trezorov inštitucionálnych investorov, ktorí tejto prepad trhu s kryptomenami berú, ako skvelú šancu nakúpiť.

Takmer denne sa k nám dostávajú správy o tom, ako nejaká firma či hedge-fond investoval do kryptomien stovky miliónov dolárov. A to je doslova iba špička ľadovca. Drvivá väčšina veľkých hráčov sa totiž svojimi kryptomenami nechváli. Potichu nakupujú a sledujú situáciu. Mali by sme sa nimi inšpirovať.

Udrží sa Bitcoin na supporte 48 000 dolárov?

View Results

Loading ... Loading ...

Môže vás zaujímať: Bitcoin smeruje na 55 000 dolárov – Videli ste už tento fraktál?

Prečo inštitucionálni investori nakupujú Bitcoin?

Ešte je tu však otázka, prečo veľké firmy a bohatí investori nakupujú kryptomeny. Veď vo svete máme ekonomickú recesiu. Nebolo by lepšie investovať no niečoho istejšieho? Predsa len, kryptomeny sú veľmi nestále a zvládnuť ich volatilitu vôbec nie je jednoduché.

Nuž, ako sme napísali, vo svete už druhý rok pokračuje ekonomická kríza. A vlády a centrálne banky po celom svete na to zareagovali najväčšou finančnou machináciou v histórii. Oficiálne sa nás iba snažia “ochrániť pred kolapsom trhu,” no robia to tým najnevhodnejším a veľmi krátkozrakým spôsobom. Tlačia neskutočné množstvo peňazí, čím znehodnocujú úspory ľuďom, firmám, investorom a v podstate každému, kto má nejaké doláre, eurá či koruny…

Centrálni bankári v USA v priebehu roka 2020 vytlačili 40% všetkých dolárov (zn. reálna inflácia minulý rok dosiahla 40%, a mimochodom, toto sa deje všade, nie len v USA). Majú tak v rukách neuveriteľne silný nástroj, ktorým manipulujú ekonomiku a majú pod palcom všetky trhy. Akcie, komodity, forex…

Kryptomeny sú jediná slobodná časť finančného trhu

Bitcoin sa v tejto kríze vymkol spod kontroly
Bitcoin sa v tejto kríze vymkol spod kontroly

Ale nie kryptomeny. Na tie zatiaľ nemajú dosah. Bitcoin sa v tejto kríze absolútne vymkol spod kontroly. Stačí sa pozrieť na graf a je to jasné. Kryptomeny sú jediná časť finančného trhu, ktorá si žije vlastným životom. Bitcoin teraz nemá pod palcom nikto. Ide o organický trh, do ktorého sa všetci hrnú, pretože je to posledný čriepok finančnej slobody na svete.

Chcete aj vy nakupovať nejaké Bitcoiny? Odporúčame urobiť do anonymne. Ale ak sa rozhodnete nakúpiť cez internet, odporúčame nájsť si bezpečnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na skrytých poplatkoch, resp. vaše peniaze “nestratí” pri nejakom hacku.

My odporúčame používať burzu Binance, ktorá ponúka najlepšie služby na trhu a široký výber kryptomien. Vytvorte si účet na Binance cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky. 

Viac sa o mechanizmoch, ktorými centrálni bankári ovládajú trhy, dočítate v tomto článku:

Rekordné tlačenie peňazí počas tejto krízy je najväčší podvod! Investori ale našli riešenie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance