Tieto kryptomeny v roku 2023 čaká masívny cenový nárast

Analýzy Top kryptomeny ktoré čaká rast
Top kryptomeny ktoré čaká rast. Zdroj: shutterstock.com/Travis Wolfe/Rabanser
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Po zlom minulom roku kryptomeny začali opäť rásť. Zatiaľ čo bitcoin si za posledných 6 mesiacov pripísal takmer 100 %, niektoré altcoiny dokonca narástli o tisíc percent. Niektoré ešte rast iba čaká a nachádzajú sa na podhodnotenej hladine. A práve na tie sme sa zamerali v dnešnom článku.

Binance coin

Binance coin (BNB), je kryptomena vytvorená spoločnosťou Binance v roku 2017, ako súčasť svojej kryptomenovej burzy. Slúži na financovanie transakcií na platformách spoločnosti Binance a na iných projektoch, ktoré sú podporované Binance.

BNB je využívaný ako platobná metóda na Binance na poplatky za obchodovanie, ktoré sú zvyčajne nižšie pre používateľov, ktorí vlastnia BNB a používajú ho na platbu poplatkov. Binance Coin sa používa aj na nákup iných kryptomien, ktoré sú k dispozícii na platforme Binance a na účely investovania do nových projektov v rámci ekosystému.

BNB bol pôvodne vytvorený ako token na ethereovom blockchaine, ale v roku 2021 bol prevedený na vlastnú blockchainovú sieť Binance Smart Chain (BSC), ktorá umožňuje rýchlejšie a lacnejšie transakcie. V súčasnosti BNB patrí k najpopulárnejším a najobchodovanejším kryptomenám na svete.

Binance coin posledný rok stagnoval

Binance coin posledný rok stagnoval. Zdroj: coinmarketcap.com

Cena sa posledný rok pohybuje na 300 dolároch. Aj napriek klesajúcemu trendu na trhu a tlaku regulačných úradov v USA, sa drží na stabilnej cene. V bull markete môžeme očakávať, že cena vyrastie minimálne na historické maximum, čo by bol 100 % nárast. Väčší rast nie len na BNB, ale celom kryptomenovom trhu, môžeme očakávať po bitcoinovom halvingu, ktorý bude v máji 2024.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin

Bitcoin tvorí základ portfólia takmer každého veľkého fondu a investora. Vďaka svojej decentralizácií je oveľa bezpečnejšie a menej volatilné aktívum, ako ostatné altcoiny. Tie môžeme považovať skôr za špekuláciu na to, ako sa bude dariť firmám, ktoré stoja za kryptomenou. Bull market sa začal vždy až po raste bitcoinu. A ostatné altcoiny iba kopírovali cenový rast.

Ako už bolo spomenuté, ďalší rok bitcoin čaká halving, ktorý zníži infláciu o 50 %. Na burzy bude putovať od ťažiarov, ktorí ako odmenu za vyťažené bloky získavajú menej mincí. Tým sa zníži predajný tlak. V minulosti zatiaľ vždy po halvingu bitcoin začal rásť.

Bitcoin smeruje na 100 000 dolárov

Bitcoin smeruje na 100 000 dolárov. Zdroj: TradingView

V roku 2023 a hlavne 2024 môžeme očakávať veľký nárast. Dokonca niektoré analýzy naznačujú rast až na 100 000 dolárov.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Litecoin

Litecoin čaká o necelý polrok taktiež halving, vďaka čomu táto kryptomena rastie posledné mesiace výrazne viac, ako ostatné. Podobný cenový vývoj sme mohli sledovať aj v rokoch 2019 a 2015, kedy druhá najstaršia kryptomena taktiež mala halving. Približne 6 mesiacov pred udalosťou cena začala rásť a za toto krátke obdobie vyrástla o približne 100 %.

Litecoin reaguje na halving rastom

Litecoin reaguje na halving rastom. Zdroj: coinmarketcap.com

Napriek dôležitému fundamentu je litecoin v kryptomenovej komunite považovaný skôr za špekulatívne aktívum a využíva sa hlavne na presun peňazí (vďaka nízkym poplatkom). V minulosti bol litecoin považovaný viac za konkurenciu bitcoinu, respektíve jeho alternatíva. Koncom roka 2017 zakladateľ Charlie Lee predal všetky svoje mince a z kryptomenového sveta sa prevažne stiahol. Od vtedy litecoin ide skôr do stratena. Preto je táto kryptomena vybraná v tomto rebríčku skôr ako špekulatívne aktívum – ako kryptomena na dlhodobé držanie.

The Graph

The Graph (GRT) je kryptomena a decentralizovaná open-source platforma, ktorá umožňuje vyhľadávanie a získavanie dát z blockchainov. Cieľom The Graph je zlepšiť efektívnosť a funkčnosť decentralizovaných aplikácií (DApps) tým, že umožňuje vývojárom rýchlo a jednoducho vyhľadávať a pristupovať k dátam z rôznych blockchainových sietí.

The Graph funguje na základe siete indexovacích serverov, ktoré zabezpečujú indexovanie a spracovanie dát z blockchainov. Tieto indexy potom slúžia ako zdroj dát pre vývojárov, ktorí ich môžu používať pri vývoji DApps a ďalších aplikácií.

GRT sa používa ako token na The Graph sieti a slúži na financovanie a incentiváciu indexácie a prehľadávania dát na platforme. Okrem toho slúži aj ako platobná metóda pre vývojárov a používateľov, ktorí využívajú služby na The Graph.

The Graph je veľmi populárna platforma v oblasti DeFi (Decentralized Finance) a blockchainových aplikácií a je využívaná na rôznych blockchainových sieťach, vrátane Ethereum, Binance Smart Chain a Polygon.

GRT začína opäť rásť

GRT začína opäť rásť. Zdroj: coinmarketcap.com

Cena tejto kryptomeny od zalistovania na burzy klesá. Treba ale podotknúť, že na burzy sa dostala v čase najväčšieho kryptomenového ošiaľu. Na druhej strane nám klesajúci trend umožňuje nakupovať The Graph za „výpredajové ceny”.

Prečítaj si aj: Bitcoin za 100 000 dolárov? Toto sú dôvody prečo je to reálne

Obsah, ktorý nájdete v našom článku, je náš vlastný subjektívny názor, ktorý negarantuje v žiadnom prípade 100 % úspešnosť a nie je finančnou radou. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze. Nenesieme zodpovednosť za prípadné straty, ktoré vzniknú pri obchodovaní na burze.

Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.