Tieto 3 menej známe turistické destinácie v Európe by ste mali navštíviť!

0

V dnešnom článku vám predstavíme TOP 3 turistické destinácie v Európe, ktoré nie sú až také známe. A turistiku miluje vari každý z nás. Či už ide o panenskú prírodu, hory, lesy a podobne, alebo na druhej strane – historické mestá, hrady a iné historické stavby a pamiatky. Tak poďme na to.

1. Sainte-Maxime, Francúzsko

[caption id="attachment_41512" align="alignright" width="327"]Tieto 3 menej známe turistické destinácie v Európe by ste mali navštíviť! Sainte-Maxime (Zdroj: europeanbestdestinations.com)[/caption]

Prvou z našej trojice je destinácia Sainte-Maxime. Je jednou z obľúbených lokalít v Európe. Je to útočisko mieru, ideálne miesto na dovolenku s rodinou alebo pre zaľúbencov. Nachádza sa medzi Provensalskom a Francúzskou riviérou. Táto destinácia je autentická, vrelá a príjemná.

Sainte-Maxime je známy po celom svete pre krásu svojej krajiny, tyrkysové vody, nekonečné pláže. Je obľúbený u cestujúcich z celého sveta pre svoju autentickú provensalskú dušu. Ak chcete mať nové zážitky, spoznať nových ľudí, objavovať nové príchute, Sainte-Maxime je tým pravým miestom pre vás. Vychutnajte si tiež lahodný kúsok chleba pokrytý miestnym extra panenským olivovým olejom a pohárom ružového rose na slnečnej terase. Sainte-Maxime ponúka to najlepšie z Provensalska a nepochybne patrí medzi najlepšie turistické destinácie v Európe.

2. Dinant, Belgicko

[caption id="attachment_41514" align="alignright" width="326"]Tieto 3 menej známe turistické destinácie v Európe by ste mali navštíviť! Dinant (Zdroj: cheeseweb.eu)[/caption]

Druhým na našom zozname je belgický Dinant. Toto očarujúce mesto nachádzajúce sa na juhu Belgicka vás očarí na prvý pohľad.  Nachádza sa tu rieka Meuse a skaly ohraničujúce túto krásnu destináciu.

Navštívte kolegiálny kostol, dopravte sa lanovkou na vrchol Dinant a objavte pevnosť Citadel – pevnosť, ktorá ponúka nádherný výhľad na rieku Meuse a jedno z najkrajších údolí v Európe. Užite si mušle a hranolky na Croisette a nenechajte si ujsť „Leffe Blonde“. Toto slávne pivo tu varia mnísi Panny Márie z Leffe be Opátstva len pár stoviek metrov od Dinantu. Dinant je tiež mestom dobrodružstva, gastronómie a histórie. Určite si kúpte Couque de Dinant. Tento neuveriteľný medový koláč je síce rovnako tvrdý ako drevo, ale jeho chuť je neporovnateľná!

3. Monte Isola, Taliansko

[caption id="attachment_41513" align="alignright" width="324"]Tieto 3 menej známe turistické destinácie v Európe by ste mali navštíviť! Monte Isola (Zdroj: tripadvisor.com[/caption]

Našu trojicu uzatvára Monte Isola, ktorá je pravdepodobne jednou z najkrajších destinácií v Taliansku. Táto veľká hora, ktorá sa vynára uprostred krásneho jazera, je rajom na zemi.

Monte Isola láka cestujúcich z celého sveta. Je vhodná pre rodiny, milovníkov, turistov a tých, ktorí sa chcú zrelaxovať, cítiť autentickosť a panenskú prírodu. Objavte miestne remeslá ako rybárstvo alebo miestne produkty ako saláma, ryby v oleji, domáca špargľa, extra panenský olivový olej, či sardinky sušené na slnku alebo čerstvé paradajky. Monte Isola je tiež rajom pre gurmánov. Rovnako ako vína Franciacorty je zvodná, šumivá a neporovnateľná.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre