Tether vydá USDT na EOS blockchaine – čo ho k tomu motivuje?

0

Tether oznámil, že v spolupráci s Block.one vydá na EOS blockchaine stablecoin USDT. Oficiálne oznámenie môžete nájsť tu.

V tlačovom vyhlásení spoločnosť Tether oznámila, že EOS je ďalším blockchainom, ktorý bude schopný operovať so stablecoinom USDT. Tether sa dokázal už skôr dostať aj na Ethereum a TRON.

„Po veľkom úspechu Tetheru na Omnia a Ethereu s potešením oznamujeme pridanie EOSIO do zoznamu bockchainových platforiem, ktoré budú USDT podporovať.“

Tether vyvinul smart kontrakt na EOSe. Podľa vyhlásenia mal totiž veľkú motiváciu dostať sa na tento blockchain, pretože je perfektne škálovateľný a má veľkú priepustnosť transakcií.

Aj napriek mnohým sporom okolo spoločnosti Bitfinex, ktorá Tether vlastní, zostáva USDT najpoužívanejším stablecoinom na trhu.

Tether zatiaľ všetko ustál

Paniku tento rok odštartovala správa, v ktorej generálny prokurátor štátu New York tvrdil, že Tetheru chýba 850 miliónov dolárov. Potom sa začalo debatovať o tom, či je USDT naozaj 100 % krytý dolármi. Bohužiaľ, nie je…

Advokát Bitfinexu, uviedol, že Tether investoval „malé množstvo“ rezerv do Bitcoinu, a to 24. apríla. Tether teda kúpil zo svojich rezerv bližšie nešpecifikované množstvo BTC.

Sudca presun rezerv do BTC nechápe

Joel M. Cohen, sudca Najvyššieho súdu v New Yorku túto logiku investovania spochybnil. Podľa neho nedáva zmysel, aby stablecoin investoval do tak volatilného aktíva, ako je Bitcoin.

Čo čítať ďalej?

Banka HSBC údajne zakazuje klientom nakupovať kryptomeny

Zdroj: bitcoinist.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of