Kryptoburza Bitfinex naskočila na vlak IEO s vlastnou platformou Tokinex

BITmarkets BITmarkets

Okolo kryptoburzy Bitfinex je v poslednej dobe dosť rušno. Poslednou novinkou je, že burza predstavila IEO (Intial Exchange Offering) platformu Tokinex. Nasleduje tak príklad kryptoburzy Binance, avšak s jedným podstatným rozdielom.

IEO sa v poslednej dobe stali na kryptotrhoch populárnymi a teraz plnia funkcie, ktoré predtým patrili ICO. Prvá platforma, ktorá začala tento trend bola Binance, ktorá predstavila svetu platformu LaunchPad.

Nástup IEO

O IEO si môžete viac prečítať  tu: Nahradí IEOs klesajúci ICOs ? 

Teraz sa pridáva aj kontroverzná kryptoburza Bitfinex so svojou vlastnou platformou Tokinex, čo oznámil aj na svojom Twitteri:

Prekvapivý krok

Pritom až donedávna sa zdalo, že Bitfinex nemá záujem  zúčastniť sa na IEO. Iné burzy už majú svoje platformy pre IEO dlhšiu dobu: Binance má Launchpad, Huobi predstavila Huobi Prime, KuCoin zase Spotlight.

Podstatný rozdiel

Nová platforma Tokinex bude robiť to isté, čo robia jej konkurenti, s jedným malým, ale dôležitým rozdielom. Ako je uvedené v informácii od kryptoburzy Bitfinex, platforma bude účtovať startupom poplatok iba v prípade, že uspejú s predajom svojich tokenov.

Podmienky pre startupy

Platforma Tokinex bude otvorená pre zákazníkov, ktorí prejdú procedúrami KYC. Okrem toho, podľa Bitfinexu, nebudú osobné údaje zákazníkov uložené na serveroch ani po skončení predaja.

Prvý predaj na Tokenixe má byť oznámený 23. mája a uskutoční sa 13. júna, takže užívatelia môžu už začať prechádzať KYC. Bohužiaľ, investori z USA a z iných jurisdikcií s obmedzením sa nebudú môcť zúčastniť.

Záver

Už zajtra sa môžete pozrieť, aký token bude na Tokinexe ponúkaný ako prvý. A čo myslíte, dôjde k podobnej investorskej horúčke s IEO, ako bola pri ICO? Plánujete investovať do nejakého tokenu týmto spôsobom?

Čo čítať ďalej?

Do Bitcoinu investoval v dvanástich – teraz je z neho milionár a upozorňuje na problémy tejto kryptomeny

Zdroj: U.today

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.