Tesla zarába na Bitcoine viac, ako na predaji elektromobilov! Má obrovský zisk

0

Spoločnosť Tesla pred troma týždňami spôsobila obrovský rozruch na trhu s kryptomenami, keď oznámila nákup Bitcoinu za 1,5 miliardy dolárov. Niektorí právnici si myslia, že Elon Musk bude mať za to problémy, keďže svojimi tweetmi v posledných mesiacoch pomohol Bitcoinu stúpať na nové maximá. Každopádne, nie je úplne jasné, za akú cenu Tesla nakupovala. Vieme iba, že tieto nákupy prebehli v decembri 2020 a v januári 2021.

Zisk automobilky Tesla z investície do Bitcoinu prekonal čistý zisk z predaja elektromobilov za rok 2020

Bitcoin odvtedy predviedol pekný rast a Tesla určite bude mať slušné zisky. Analytik spoločnosti Wedbush Securities Daniel Ives sa toho chytil a pokúsil sa odhadnúť, koľko americký výrobca elektromobilov od svojho nákupu zarobil. Podľa Daniela to bola minimálne miliarda dolárov. Jeho odhady publikoval aj spravodajský web CNBC.

Ives ďalej komentoval:

“Tesla môže zarobiť viac zo svojej investície do Bitcoinu, než z predaja elektrických vozidiel za celý rok 2020.”

Pre zaujímavosť, obrat Tesly za minulý rok dosiahol 31,54 miliárd dolárov, z toho čistý zisk bol 862 miliónov dolárov.

Hej Elon, kúpim Tesla Cybertruck za BTC! Hovorí Tim Draper

Čo si Tesla môže kúpiť za svoje Bitcoiny?

Môžeme s istotou tvrdiť, že hodnota kryptomenového portfólia spoločnosti Tesla sa pohybuje okolo 2,5-5 miliardy dolárov v závislosti na tom, kedy prebehli nákupy. Gigafactory v Berlíne bude americkú automobilku stáť cca štyri miliardy dolárov.

Čínska Gigafactory v meste Šanghaj bola o niečo lacnejšia a podľa odhadov stála 2-2,5 miliardy dolárov. Nakoniec, Gigafactory v Texase, kde sa bude vyrábať futuristický pick-up Cybertruck a Tesla Semi má stáť niečo vyše jednej miliardy dolárov.

Ak sa niečo kardinálne nepose…. na trhu s kryptomenami, Tesla za zisk zo svojho portfólia výrazne urýchli stavbu tovární, produkciu batérií a rýchlejšie dospeje k svojmu cieľu elektrifikácie automobilového priemyslu. A aby toho nebolo málo, Tesla bude čoskoro prijímať platby v Bitcoinoch a tie neplánuje okamžite predávať.

Tesla začne prijímať Bitcoin! Chce ho držať a nie predávať

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre