cme group bitcoin futures

Iste ste si všimli, že cena Bitcoinu dnes mierne klesla. Od historického maxima už stratil viac než 5000 dolárov a dostal sa do prvého podporného pásma. To sa nachádza v intervale 50 600 – 52 800 dolárov a bude zaujímavé sledovať, či dnešný náraz Bitcoinu vydrží.

Pád Bitcoinu na $48 000 – support zatiaľ drží

Táto korekcia popravde nie je žiadnym veľkým prekvapením. Trh s kryptomenami bol v posledných dňoch extrémne prepumpovaní a špekulanti na burzách zarábali obrovské peniaze na prepákovaných long pozíciách. Ako sme napísali už mnohokrát, obchodovať na páku je zlý nápad! Väčšinou to končí plačom. Vyvarujte sa akýchkoľvek foriem pôžičiek pri nakupovaní kryptomien.

1h CME Bitcoin futures
1h CME Bitcoin futures

Trh sa teraz čistí, stoplossy praskajú, gamblerom sa likvidujú účty a je dosť možné, že dôjde aj k väčšej korekcii. Bitcoin pred týždňom prekonal hladinu 50 000 $. Určite je vhodné, aby ju pred ďalším rastom poriadne otestoval a ustanovil na nej silný support.

Zaujímavé čítanie: Toto je III. Svetová vojna – Nie otvorený boj, ale nenápadné zásahy do rovnováhy moci

Kde má Bitcoin ďalšie podporné hladiny?

Ak nevydrží, ďalšie supporty nájdeme na každej okrúhlej cene, zn. 40 000 $, 35 000 $, 30 000 $ a hlbšie už asi ani nepôjdeme. Pre altcoiny bude takáto korekcia absolútna katastrofa a percentá, ktoré nabrali počas februárovej altseason, veľmi rýchlo stratia.

Tiež je zaujímavé, že Bitcoin okamžite po otvorení trhu uzavrel CME gap. Viď graf. Drvivá väčšina takýchto gapov sa skôr či neskôr vyplní, i keď nie je to pravidlo. Dve obrovské medzery stále strašia medzi hladinami 22-25 tisíc a 18-19 tisíc dolárov.

Jedným z mála stabilných altcoinov bude Ethereum, ktoré v posledných týždňoch konsolidovalo v intervale 1700 – 2000 dolárov. Inštitucionálni investori na týchto cenách nakúpili ohromné množstvo mincí.

Dnes o 20:00 streamujeme na našom kanále BitLink! Prihláste sa na odber videí a nenechajte si ujsť naše VIDEO spravodajstvo.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance