Ekosystém Terra
Ekosystém Terra. Zdroj: Shutterstock, karnoff

Spoločnosť Terra, ktorá stojí za tokenom LUNA, oznamuje veľké plány na rok 2022. V sieti plánujú spustiť viac ako 160 projektov.

Prečítaj si tiež: Prepad Shiba Inu neunikol pozornosti veľryby, ktorá nakúpila 75 miliónov tokenov SHIB

Terra zapracuje na využiteľnosti

Terraform Labs je juhokórejská spoločnosť, ktorá stojí za blockchainom Terra. Ten plánuje v priebehu budúceho roka výrazne zapracovať na využiteľnosti ekosystému spustením viac ako 160 projektov.

Okrem iného sme sa ešte v septembri dočkali významnej aktualizácie s názvom Columbus-5. S týmto projektom sa blíži aj spustenie protokolu Inter-Blockchain Communication a taktiež podpora Wormhole pre blockchain Terra. Podľa slov samotných vývojárov siete je projekt Terra pripravený na obrovskú explóziu využiteľnosti a s tým spojenou zvýšenou popularitou.

„Teraz, keď je Columbus-5 v prevádzke, sa viac ako 60 projektov pripravuje na spustenie v najbližších šiestich až ôsmich týždňoch a viac ako 100 projektov pred nedávnom oznámilo plány na koniec roka alebo začiatok roka 2022,“ uviedol Do Kwon, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Terraform Labs.

Generálny riaditeľ Kwon nešetril optimizmom. Podľa jeho slov aktualizácia otvára nespočetné možnosti pre expanziu ekosystému. Samozrejmosťou ostáva aj výrazná podpora tokenu LUNA a stablecoinu UST.

LUNA/BUSD
LUNA/BUSD 4H TF. Zdroj: TradingView

„Viac projektov na Terre diverzifikuje a zosilňuje dopyt po UST, čím sa urýchľuje rozširovanie ponuky stablecoinov a narastá hodnota pre hodlerov tokenu LUNA.“

Môže ťa zaujímať: Toto fanúšikov videohier nepoteší – Steam zakáže hry, ktoré obsahujú kryptomeny a NFT!

Pokiaľ chceš obchodovať alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti použiť burzu Binance. Nemáš ešte účet na Binance? Vytvor si ho teraz cez >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Novinky pre stablecoin UST

UST je aktuálne piatym najväčším stablecoinom podľa trhovej kapitalizácie. Vo všeobecnosti tento stablecoin využíva token LUNA a udržiava si stabilnú hodnotu na úrovni 1 dolára.

„Regulačné opatrenia proti centralizovaným stablecoinom ako sú USDC a USDT, oživili dôraz na decentralizovaný stablecoin v kryptografii, ako je napríklad UST. Keďže modely custodial stablecoinov sa nedajú dobre škálovať a slúžia ako centrá rizík v decentralizovanom finančnom zásobníku, očakávame, že sa v nasledujúcich mesiacoch a rokoch zvýši prijatie decentralizovaných stablecoinov,“ skonštatoval Kwon.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre