PAXG rastie ako jediná kryptomena.
PAXG rastie ako jediná kryptomena. Zdroj: Shutterstock.com/eamesBot

Kryptomeny sú uprostred hlbokej korekcie, ktorá stiahla Bitcoin pod support 19 000 dolárov. Altcoiny okamžite nasledovali hlavnú kryptomenu a vytvorili taktiež pokračovanie korekčného trendu, ktorý trh sprevádza celý rok 2022. Paxos Gold (PAXG) je ale výnimkou, ktorá potvrdzuje, že nie všetky kryptomeny klesajú.

Paxos Gold je kryptomena, ktorá je krytá skutočnými zlatými rezervami, ktoré vlastní Paxos. Každý token PAXG je spojený pomerom 1:1 k jednej trójskej unci 400-uncovej zlatej tehly London Good Delivery uloženej v trezoroch Brinks Security v Londýne. PAXG môže byť vymenený za skutočné zlaté prúty.

Token Paxos Gold je postavený na blockchaine Etherea, pričom sa neúčtujú žiadne poplatky za úschovu ani skladovanie, no vyberajú sa iba poplatky za transakcie 0,02 %. PAXG prechádza mesačnými auditmi tretej strany, aby sa zabezpečilo, že zlaté rezervy zodpovedajú ponuke tokenov. Fakt, že ide o tokenizované zlato fungujúce na blockchaine, je hlavným dôvodom, prečo token rastie ako jediný z TOP 100 podľa trhovej kapitalizácie. Tokeny PAXG majú dokonca sériové čísla, ktoré sa zhodujú s číslami zlatých tehličiek.

TIP: Skupina Kryptotrejder funguje už viac ako 5 rokov. Ich členstvom si prešlo už viac ako 2000 ľudí. Analýzy, dôležite udalosti a signály. Pridaj sa do komunity.

PAXG rastie uprostred korekcie

Ako vidíme na grafe nižšie, cena PAXG narástla už takmer o 10 % len za posledných 8 dní. Vo svete kryptomien to nepredstavuje rekordnú volatilitu, no je potrebné si uvedomiť, že kryptomenový trh sa nachádza uprostred veľkých poklesov a cena je viazaná na zlato. Len pre porovnanie, v čase písania článku sa Bitcoin obchoduje o 20 % nižšie ako pred 6 dňami.

PAXG token verzus zlato
PAXG token verzus zlato. Zdroj: TradingView

Je pravdepodobné, že cena Paxos Gold bude pokračovať z krátkodobého hľadiska v raste na point of control, ktorý je zobrazený ako žltá horizontálna čiara. Na grafe vyššie môžeme vidieť, ako funguje viazanosť na zlato, ktoré viac-menej určuje smer ceny tejto kryptomeny. Vďaka nárastu zlata sa podarilo dosiahnuť kryptomene PAXG ako jedinej za posledný týždeň rastúci trend.

Mohlo by ťa zaujímať: TOP 3 kryptomeny na nákup počas recesie

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance