Telegram token tento rok nebude – SEC tvrdo zakročila voči tomuto projektu

0

Len niekoľko dní dozadu vyšla správa o tom, ako SEC rozhodla o pozastavení ďalšieho vývoja Telegram tokenu. Dôvodom nariadenia od Komisie pre cenné papiere a burzu bolo, že projekt Telegram Open Network (TON) nelegálne predával svoje tokeny. Okrem toho vopred nenahlásil svoje ICO úradom. SEC tak musela zakročiť a stopnúť ďalší vývoj. Táto kauza pokračuje aj naďalej a Telegram Open Network (TON) dostal predvolanie na okresný súd Spojených štátov v štáte New Yorku. Vypočúvanie bude prebiehať 18. a 19. februára 2020.

Telegram pozastavil vývoj

Prvé pojednávanie o TON tokene malo byť podľa správy z 11. októbra vytýčené na 24. októbra a malo sa uskutočniť v New Yorku. Nakoniec prišlo k zmene a pojednávanie bolo odložené na 18. až 19. februára 2020.

SEC rozhodla nasledovne: obžalovaní nebudú môcť ponúkať, predávať, dodávať ani distribuovať „gramy“ žiadnej osobe alebo subjektu až do ukončenia pojednávania, ktoré súdny dvor naplánoval na 18. a 19. februára 2020 s výnimkou ďalšieho nariadenia súdu alebo dohody účastníkov konania. Na pojednávaní môže ktorákoľvek strana navrhnúť, aby Súdny dvor pokračoval alebo zrušil tento príkaz.“

Americká komisia pre cenné papiere a burzu má hneď niekoľko dôvodov, prečo sa ozhodla predávanie a ďalší vývoj TONu pozastaviť. Telegram nielenže porušil zákony USA o cenných papieroch počas ponuky ICO mincí, ale aj nelegálne predáva mince TON svojím používateľom.

SEC sa rozhodla v poslednej chvíli

Americká komisia pre cenné papiere a burzu oznámila súdne kroky proti Telegramu 11. októbra, tesne pred plánovaným spustením Telegram Open Networku. Telegram následne požiadal súd USA, aby žalobu zamietol a umožnil tak predpredaj TON kryptomien už tento mesiac. SEC tomuto rozhodnutiu nevyhovela.

Prvý predpredaj mincí mal byť spustený už od 2 dni, čo je 23. október 2019. Niektorí investori a záujemcovia mali dokonca vopred dohodnuté a pripravené plány na kúpu. Záujem o ICO len niekoľko dní dozadu bol extrémne vysoký a odhadovalo sa, že zainvestuje niekoľko desiatok tisíc investorov. Investori sú ale po rozhodnutí SEC zaskočení a majú obavy o svoje investície. Niektorí sa dokonca rozhodli aj v prípade ďalšieho pokračovania projektu v roku 2020 už ďalej neinvestovať. Telegram Open Networku ale uisťuje, že projekt nasledujúci rok bude pokračovať a pravdepodobne koncom apríla bude spustený prvý predpredaj alebo ICO na mince TON.

Prečítajte si tiež

Poznáte základné rozdiely medzi security a utility tokenmi?

Zdroj:
cointelegraph.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre