Telegram inovuje! – Prichádza s verifikáciou užívateľov pre investovanie do ICO

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Pokiaľ sa pohybujete v kryptosvete viac ako pár týždňov, tak ste o Telegrame museli minimálne počuť alebo čítať (ak ste sa mu nevenovali aj detailnejšie). Je to jedna z najvyužívanejších sociálnych sietí ľuďmi, ktorí prejavujú veľký záujem o kryptomeny. Často sa na Telegrame nachádzajú priamo tímy rôznych kryptomien, ktoré prostredníctvom tejto sociálnej siete budujú priamy kontakt so svojimi zákazníkmi. Tím okolo Telegramu však nezaháľa a posúva svoj projekt míľovými krokmi vpred o čom svedčí aj najnovšia inovácia.

Nástroj na verifikáciu ID

Telegram dňa 26.júla vydal oficiálne vyhlásenie, v ktorom predstavil nový nástroj, Telegram Passport, ktorý využije enkrypciu (šifrovanie dát) na uchovanie identity a anonymity svojich zákazníkov. Títo užívatelia budú môcť odhaliť svoju identitu pred treťou stranou, ktorú oni uznajú za vhodnú (napríklad pred investovaním do ICO).

Aktuálne majú byť všetky tieto dáta uložené na cloude Telegramu, avšak to by sa malo zmeniť. Telegram totižto plánuje do budúcna svoj vlastný decentralizovaný cloud, na ktorom by mohli byť tieto dáta uložené ešte bezpečnejšie.

Tento nový nástroj bude integrovaný prostredníctvom ePayments operátora, ktorý patrí medzi špičku v poskytovaný platobných služieb. Ohľadom ePayments sa Telegram vyjadril ako o „ prvom elektronickom platobnom systéme, ktorý podporuje aj registráciu aj verifikáciu ID.” Údajne má byť táto registrácia záležitosťou iba zopár kliknutí myšou.

Úspech Telegramu rastie

Telegram má určite v pláne urobiť naozaj veľkú dieru do sveta kryptomien. Dokázal to už niekoľko krát a má v pláne to dokázať znovu. Napríklad len ich ICO malo obrovský úspech. Ich dvojfázové súkromné ICO vyzbieralo tak veľa peňazí, že verejné ICO nebolo potrebné aj napriek tomu, že bolo plánované. Telegram ICO v súkromnom predpredaji totižto vyzbieralo až 1,7 miliardy amerických dolárov, pričom cieľ bol dostať sa nad 500 miliónov dolárov.

Rovnako úspešný je aj samotný zakladateľ Telegramu, Pavel Durov, ktorý bol zaradený medzi Fortune „40 pod 40,” ako jeden z najlepších biznismenov v kryptosvete. Ešte predtým, ako Pavel Durov vytvoril Telegram, vytvoril vlastnú stránku VK.com.

ePayments

Spustené v roku 2011, ePayments poskytuje platobné systémy viac ako 500 000 zákazníkom a 1 000 spoločnostiam po celom svete. Táto spoločnosť pochádzajúca z Londýna však podporuje aj niektoré kryptomeny ako napríklad Bitcoin, Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash a iné.

Záver

Ak by sa Telegramu podarilo spojazdniť tento nový nástroj, mohlo by to mať obrovský úspech. Nielen pre Telegram samotný, ale aj pre kryptomeny, pretože by to vedelo pomôcť s verifikáciu ID, čo je často používané kritikmi kryptomien ako jeden z najväčších problémov tejto novej technológie.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
cointelegraph.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka