Technická analýza Bitcoinu – Čakáme na prerazenie klesajúceho kanála!

0

Bitcoin po dosiahnutí cenovej úrovne 9 100 USD začal konsolidačne klesať, čo si vzali za svoje altcoiny a veľryby začali svoje peniaze presúvať práve do vysoko kapitalizovaných altcoinov, ktoré svojimi pohybmi Bitcoin nasledovali. Medzi tým dochádza už teraz k niektorým pumpám na shitcoinoch. Celý tento proces je dobré znamenie pre nasledujúcu letnú altseason, lebo cyklus sa stále opakuje.

Bitcoin získava energiu

Aktuálny konsolidačný kanál na Bitcoine opäť pripomína nepekný manipulačnou graf plný ,,bart“ patternov, s vystreľovaním na každom menšom supporte (pozri zelené kruhy na grafe Bitcoinu). Bitcoin sa už zastavil na 7 600 USD a cena z tejto zóny niekoľkokrát rýchlo vystrelila. Rozhodne si niekto Bitcoin zbiera za každú lacnú cenu a výstrel na 10 000 USD je len otázkou času.

Bitcoin, Technická analýza Bitcoinu – Čakáme na prerazenie klesajúceho kanála!
15minutový graf bitcoinu

Medzi 7 000 – 8 000 USD prikupujeme Bitcoin

Myslím si, že každý by teraz rád videl Bitcoin na čo najnižšej cene, aby mohol nakúpiť a pripojiť sa k rozbehnutému vlaku. Hoci si niektorí špekulanti myslia, že Bitcoin spadne ešte pod 6 000 USD, podľa mňa sa to už nestane. Aktuálne si smart money cenu pekne strážia a vytvárajú konsolidačný pomalý kanál, aby mohli zarobiť na shitcoinoch.

Bitcoin, Technická analýza Bitcoinu – Čakáme na prerazenie klesajúceho kanála!
Hodinový graf Bitcoinu

Bod kontroly sa pomaly presúva zo 6 400 USD na 8 000 USD a cieľom špekulantov by teraz malo byť zahustenie oblasti okolo 8 000 USD. V praxi to znamená to, že akýkoľvek nákup Bitcoinu pod 8 000 USD je budúcim profitom.

Bitcoin, Technická analýza Bitcoinu – Čakáme na prerazenie klesajúceho kanála!
Denný graf Bitcoinu

Aktuálne bude stále držať Bitcoin support na 7 500 USD, kde by rozhodne mal byť prikúp Bitcoinu. Druhým zásadným supportom je 7 000 USD, ktorý si myslím, že smart money už vôbec nepustí, ak tam ten trh vôbec spadne.

Páči sa vám táto analýza? Moje meno je Ján Čuraj a som hlavný trader spoločnosti Crypto Kingdom. Spoločne s Trading11 vám prinášame nové akciové členstvo. Keď si kúpite naše Signály a Trading11 analýzy na 4 mesiace, ďalšie dva dostanete ZADARMO! Viac informácií o produkte nájdete tu.

(analýza pokračuje pod odkazom)

Prečo návratu k 6 400 USD už neverím?

Bod kontroly na 6 400 USD je nielen splnený, ale zároveň je aj znova re-testovaný. Sme v kryptomenovom svete a mali by sme si zvyknúť, že re-testovanie ceny môže byť bleskurýchle, keď je spojené so stoploss-huntingom. Bitcoin 6 400 USD ako bod kontroly už znova otestoval, a preto je pre mňa táto cena už splnená. Cieľom by malo byť previesť bod kontroly na 8 000 USD a tam vytvoriť silnejšiu dlhšiu stagnáciu.

Bitcoin, Technická analýza Bitcoinu – Čakáme na prerazenie klesajúceho kanála!
Denný graf Bitcoinu s bodom kontroly

Záver analýzy Bitcoinu

Aktuálne by som určite nespoliehal na spadnutie ceny pod 6 000 USD, ale mal by som pripravené fázové dokupovanie od 7 500 USD do 7 000 USD. Toto je môj priestor nákupov, pretože v týchto úrovniach boli najväčšie objemy obchodovania v histórii Bitcoinu. Osobne si myslím, že úspech v kryptomenách je skôr o emóciách a striktnom riadení peňazí, než o presnej technickej analýze, ktorá býva často falošná. Sleduj štruktúru trhu, alebo kto a a za koľko nakupuje.


Ako použiť tuto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu školu (ZADARMO).

Pokiaľ nerozumiete nášmu krypto-trading slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj… Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kryptotrhoch sú veľmi rizikové!!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jan Čuraj. 

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre