Polkadot klesá
Polkadot klesá. Zdroj: Shutterstock.com/Hernan E. Schmidt

V roku 2022 korekcia spôsobila masívne znehodnotenie kryptomien a mnohé z nich klesli o viac ako 90 % v porovnaní s historickými maximami. Polkadot je jednou z najznámejších kryptomien celkovo, no jeho výkonnosť podľa údajov z TradingView naznačuje, že stráca takmer celú hodnotu a klesá na historické minimum.

Podľa údajov na stránke Coinmarketcap je Polkadot na 12. mieste podľa trhovej kapitalizácie s hodnotou takmer 5,2 miliardy dolárov. Denné objemy dosahujú 142 miliónov dolárov a trhová cena je v čase písania článku na úrovni 4,51 dolárov. Naposledy sa Polkadot obchodoval na rovnakej cene koncom roka 2020.

Zároveň si môžeme na grafe nižšie všimnúť, že objemy sú jednoznačne na strane predávajúcich a dokonca sa nedávno stupňovali a dosiahli nové denné maximá. Dňa 19. augusta 2020 minca DOT dosiahla najnižšiu hodnotu na úrovni 2,71 dolára. Súčasný cenový vývoj naznačuje, že cena môže zaútočiť na nové dno. Na druhej strane ale môže ísť aj o ideálnu nákupnú zónu.

DOT/USD
DOT/USD. Zdroj: TradingView

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Dosiahne DOT nové historické minimum?

Polkadot je podľa definície na stránke Coinmarketcap viacsieťový protokol s otvoreným kódom, ktorý spája a zabezpečuje sieť špecializovaných blockchainov. Tento proces uľahčuje medzisieťové prenosy akýchkoľvek dát alebo aktív, čo poskytuje blockchainom vzájomnú interoperabilitu. Pokladot poskytuje základ pre decentralizovaný internet blockchainov, tiež známy ako web 3.0.

Cenový vývoj DOT spôsobuje na trhu strach, keďže mnohí investori držia na účtoch nerealizované straty. Už v minulosti sme boli svedkami, že mnohé kryptomeny zaznamenali boom počas jedného cyklu, no nasledujúci si už na nich nikto nespomenul. Toto je potrebné brať na vedomie, pretože mnoho altcoinov, ktoré v poslednom bullrune žiarili, už v tom nasledujúcom nemusia. Navyše, v ďalšom bullrune pravdepodobne viaceré altcoiny ani neprekonajú svoje historické maximá. DOT je zatiaľ jednou z najviac stratových kryptomien s vysokou kapitalizáciou na trhu.

Prečítaj si tiež: Táto metrika ukazuje, v akej cenovej fáze sa Bitcoin práve nachádza. Začínajú investori nakupovať?