lg rollable Tv crazy

Wow, tak toto je pecka. Takto vyzerá budúcnosť televízií! A pravdepodobne aj PC monitorov a celkovo displejov. Nová Signature OLED R telka od LG s uhlopriečkou 65 palcovsa sama vyroluje z podstavca. Ide o prvý televízor tohto typu a tomu odpovedá aj cena – sto miliónov juhokórejských wonov! Alebo 87000 $ či 73500 €. Ale ak započítame dane a clá, bude to pravdepodobne viac než 80000 €.

Poznáme európske ceny AMD Ryzen procesorov. Sú DRAHŠIE než Intel!

Signature OLED R technológia je postavená okolo rolovateľného OLED panelu a podľa LG ide o najinovatívnejšiu zobrazovaciu technológiu za posledné desaťročia. Musíme uznať, že vyzerá naozaj úžasne. Vďaka flexibilite displeja sa táto telka dokáže čiastočne alebo aj plne vtiahnuť do podstavca.

Podstavec je dostupný v štyroch farbách. Táto technológia má podľa výrobcu jednu obrovskú výhodu. Okrem toho že je cool umožňuje nové spôsoby usporiadania priestoru v dome. Takýto televízor nemusí byť pri stene, dá sa umiestniť kdekoľvek v miestnosti bez toho, aby zavadzal.

Prvý prototyp rolovateľnej telky LG ukázal ešte v roku 2018 na CES a na trh mal tento produkt prísť ešte počas minulého roka. Kvôli problémom s výrobou sme sa však dočkali až dnes.

Čo nám prinesie budúcnosť?

V súčasnosti ide samozrejme o novinku a tomu odpovedá aj cena. Podobne, ako to bolo pred dvadsiatimi rokmi v prípade prvých plochých LCD či plasma televízorov. Cena rolovateľných displejov postupne klesne, kvalita zobrazovacích panelov stúpne a jedného dňa to bude štandard. Teda, ak sa takáto technológia uchytí. Dôvody na to rozhodne existujú.

Zaujímajú vás technológie? Pozrite sa na tohto blázna, ktorý pospájal stovky zemiakov, vygeneroval tak elektrickú energiu ktorú napojil na kalkulačku na ktorej hral Doom! Video nájdete tu:

Tento blázon hral hru Doom na energii zo zemiakov

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance