Hodleri ovládajú bitcoin
Hodleri ovládajú bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/Morrowind/kitti Suwanekkasit

Podľa najnovšej analýzy od spoločnosti Glassnode, množstvo ponuky bitcoinov, ktorá bola naposledy aktívna pred viac ako 10 rokmi, dosiahlo nové historické maximum 2 678 947 BTC. Správa od Crypto.News odhaľuje, ktorá skupina držiteľov mincí v súčasnosti ovláda trh s najväčšou digitálnou menou na svete.

Hodleri kraľujú

Dlhodobí držitelia neustále rastú a v budúcnosti môžeme očakávať rovnaký trend. Čím ďalej tým viac mincí je stratených a navyše, ochota obchodovať bitcoin rapídne klesá. Držitelia si čoraz viac uvedomujú vzácnosť digitálneho aktíva a preto väčšina iba akumuluje a nepredáva. Toto je hlavný dôvod prečo trh s BTC ovláda skupina dlhodobých držiteľov (hodlerov).

Bitcoin: dlhodobí držitelia
Bitcoin: dlhodobí držitelia. Zdroj: Glassnode
Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Masívny rast skupiny dlhodobých držiteľov môže mať dve strany mince. Na jednej strane rastie vzácnosť BTC, keďže je ho stále menej na obchodovanie, no na druhej strane môže v istom bode nastať problém s likviditou.

Burzy už dlhodobo nevedia zastaviť veľké odlivy mincí a držitelia ich hromadne presúvajú do vlastných peňaženiek. To spôsobuje urýchlenie adopcie, no taktiež pokles likvidity. Zatiaľ najväčšie burzy nepociťujú tento problém, no z dlhodobého hľadiska je to vopred prehratý boj.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Kto ovláda bitcoin?

Ak sa trh nachádza v bullrune, je pravidlom, že rastie podiel krátkodobých držiteľov v sieti. Ak ale berieme do úvahy neochotu dlhodobých držiteľov predávať, potom je logicky hlavným dôvodom rastu skupiny krátkodobých držiteľov počas bullrunu vstup nováčikov na trh. Inak povedané, dlhodobí držitelia väčšinou ani počas bullrunu nemusia mince obchodovať, no napriek tomu nováčikovia spôsobia nárast krátkodobých držiteľov.

Na záver môžeme zhodnotiť, že trh s bitcoinom ovláda iba zopár peňaženiek s najväčším objemom mincí, o ktorých sa viac dočítate v článku Tomu neuveríte – Koľko bitcoinov má najväčšia peňaženka?. Väčšina týchto mincí je nečinných alebo stratených a to spôsobuje dlhodobý pokles skupiny krátkodobých držiteľov.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin je prekvapivý víťaz bankovej krízy: rastie najrýchlejšie za posledné roky