Táto kryptomena údajne predbehne aj bitcoin a stane sa jednotkou

Novinky Cardano bude najväčšia kryptomena na svete
Cardano bude najväčšia kryptomena na svete. Zdroj: shutterstock.com/Adisak Riwkratok
BitmarketsBest Wallet mobil

Na konferencii Rare Evo generálny riaditeľ IOG Charles Hoskinson povedal, že Cardano (ada) sa stane najväčšou kryptomenou na svete a predbehne bitcoin aj ethereum, uvádza správa U.Today. Pre kryptomenových fanúšikov je toto tvrdenie nepredstaviteľné, keďže práve bitcoin je prvou kryptomenou a zároveň aj vstupnou bránou do celého kryptomenového sveta. Navyše, obchodovanie sa väčšinou uskutočňuje taktiež cez bitcoin.

Podľa rebríčka CoinMarketCap je Cardano v súčasnosti 7. najväčšia kryptomena na svete s trhovou kapitalizáciou 9,2 miliardy dolárov, zatiaľ čo bitcoin disponuje kapitalizáciou 507 miliárd dolárov. Kým denný objem obchodu s bitcoinom predstavuje 5,8 miliárd dolárov, Cardano zaznamenalo iba 135 miliónov dolárov. Ak by sme však nebrali do úvahy stablecoiny USDT a USDC, Cardano by obsadilo 5. priečku po bitcoine, ethereu, binance coine a XRP.

Cardano je siedma najväčšia kryptomena

Cardano je siedma najväčšia kryptomena. Zdroj: CoinMarketCap

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Prečo má byť cardano jednotkou?

Hoskinson si myslí, že Cardano bude najväčšou kryptomenou, pretože predstavuje decentralizovanú formu rozhodovania, ktoré priamo zahŕňa komunitu. Cardano považuje za budúcu chrbtovú kosť pre novú digitálnu civilizáciu a nebude len obyčajnou kryptomenou. Naopak, kritizoval bitcoin za to, že jeho dizajn ostal nezmenený od jeho vzniku pred viac ako 13 rokmi.

Hoskinson však priznal, že ak má byť Cardano jednotkou, bude si to vyžadovať nielen rozšírenie používateľskej základne, ale aj zorientovanie v komplexnej sieti regulačných a technických výziev. Zaujímavosťou je aj fakt, že Cardano nie je predmetom vyšetrovania zo strany Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) a to aj napriek tomu, že kryptomena bola uvedená medzi neregistrovanými cennými papiermi v súdnom spore proti Coinbase a Binance.

Ak sa zaujímate o podobné témy, odporúčame prečítať aj nasledujúce články:

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

ADA opakovane prekonáva zisky bitcoinu

Cenová výkonnosť Cardana je predovšetkým viditeľná počas bullrunov. Len málo kryptomien dokáže narásť niekoľko násobne viac ako bitcoin počas rastúcej fázy a to hneď dva cykly po sebe. Navyše, je to vysoko kapitalizovaná kryptomena. Niečo podobné zaznamenalo okrem Cardana aj ethereum a binance coin.

ADA stúpla počas roka 2020 a 2021 oproti bitcoinu o neuveriteľných 1 500 %. Koncom roku 2017 to však bolo až 3 300 %. Problém však spočíva v tom, že počas korekcie je celé zhodnotenie Cardana voči bitcoinu preč. Rovnaký scenár sledujeme aj počas posledných dvoch rokov, keď cardano kleslo oproti bitcoinu o 83 %.

Mohlo by ťa zaujímať: Toto je nová kryptomena, ktorá môže prekonať Litecoin a Cardano

Kvakomat PC bannerKvakomat mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.