Takto proti vám korporácie používajú umelú inteligenciu

1

O Umelej Inteligencii (AI) už bolo povedané veľa. Niektorí, ako Stephen Hawking či Elon Musk sa tejto technológie boja a tvrdia, že môže veľmi ľahko zničiť ľudstvo, iný v nej zas vidia obrovský potenciál. Faktom však je, že AI je už dnes používaná proti nám.

Odporúčame pozrieť si priložené video od PBS Frontline

Neverte korporáciám, ani vládam – Umelá inteligencia je a bude používaná PROTI vám!

Technologickí giganti používajú inteligentné počítače na analyzovanie našej digitálnej aktivity. Ich cieľom je vymámiť z nás peniaze cez reklamy alebo nás ovplyvňovať iným spôsobom. Firmy ako Google či Facebook sa už dávno priznali k podobným praktikám.

V Číne sa AI používa na sledovanie ľudí, ovládanie davov, šírenie strachu a zefektívňovanie vývoja technológií. Čínska vláda vidí v AI technológiu, ktorá jej pomôže ovládnuť veľkú časť sveta. Táto krajina vstúpila do AI pretekov iba pred troma rokmi, keď Google DeepMind porazil majstra sveta v starodávnej hre Go. Dnes už vedie v mnohých aspektoch a očakáva sa, že do roku 2025 sa z nej stane vedúca veľmoc.

Odhalené – Takto centrálne banky vytvárajú novú vrstvu superbohatých

V dnešnom svete umelá inteligencia slúži vládam a veľkým nadnárodným korporáciám. Z nás obyčajných ľudí, robí obyčajné produkty, ktoré nakupujú advertiseri. AJ na tomto webe nájdete reklamy od Googlu, ktoré sú prispôsobené vašim záujmom. I keď, snažíme sa ich čo najviac obmedzovať a používať alternatívne reklamné siete.

Ak ste z toho, čo ste si práve prečítali aspoň trochu znepokojení, určite vám odporúčame pozrieť si priložený dokument. Je fascinujúci a informácie v ňom vám otvoria oči. Ide o starú dobrú investigatívnu žurnalistiku, ktorej sa v dnešnom svete clickbaitov a fake news venuje stále menej pozornosti, čo je veľká škoda.

Zaujíma vás svetová politika, ekonomika a rovnováha moci? Čína za posledné roky rozložila svoje chápadlá viac, ako kedykoľvek predtým a stala sa z nej skutočná superveľmoc. Príbeh o Číne si môžete prečítať v tomto článku:

Príbeh o Číne – Najväčšia veľmoc histórie opäť ovládne svet, čo bude potom?