Monero (XMR) ožíva – Veľká aktivita, nové ATH + možný vývoj do budúcna

0

O kryptomene Monero (XMR) sme v tomto roku takmer vôbec nepočuli. Trendy sú nastavené iným smerom, no Monero aj napriek tomu pomaly a nepozorovane stúplo na svoje ATH, pričom aj on-chain dáta ukazujú zvýšenú aktivitu a záujem o túto kryptomenu.

Aktivita rastie

K máju 2021 kryptomenu Monero prijalo 960 spoločností na celom svete. Z nich 23,3% sa nachádza v USA, 10,7% sa nachádza v Rusku, zatiaľ čo 6,9% vo Veľkej Británii. Okrem toho on-chain dáta na sieti Monero vykazujú pôsobivý rast. V období od apríla 2020 do mája 2021 denné počty transakcií stúpli z približne 10 000 za deň na takmer 23 000 za deň. Celkovo sa uskutočnilo 5 868 096 transakcií. To predstavuje v priemere 16 076 transakcií za deň.

Monero je takisto jednou z najstarších kryptomien a veteránov, ktorí sú tu s nami už dlho rokov a tieto kryptomeny sú “preverené v boji”. Monero je anonymná kryptomena a v prípade sprísňujúcich sa pravidiel a regulácií v oblasti kryptomien by mohla zaznamenať výrazne zvýšený záujem.

Možný budúci vývoj

XMR sa od začiatku marca posúva nahor rýchlejším tempom. Pohyb smerom hore vyvrcholil dosiahnutím nového maxima 517,60 USD 7. mája. Aktuálne sa obchoduje nad oblasťou 410 dolárov. Táto úroveň je dôležitá, pretože slúži ako veľmi silný support od predchádzajúceho historického maxima, ktoré bolo dosiahnuté v roku 2018. Technické ukazovatele sú býčie, čo podporuje možnosť, že XMR sa od tejto hodnoty odrazí hore. Ak je to tak, ďalšia rezistencia by sa našla niekde na 743 dolároch. Je to hodnota získaná na základe Fibonacciho.

Voči BTC Monero takisto rastie. Dostalo sa nad hladinu 0,0063 BTC, ktorá pôsobila veľa mesiacov ako silný support. Najbližšia rezistencia je v oblasti 0,0112 BTC.

XMR/BTC

 Zhrnutie

Technická analýza je však jedna vec a druhá vec sú fundamenty. Tie aktuálne hýbu s cenami oveľa viac ako sme si mohli všimnúť posledné dni. Najväčšou dominantou XMR sú jeho anonymita a takisto fakt, že sa jedná o anonymnú kryptomenu, ktorá je pomerne známa a akceptovaná, ako už bolo spomenuté vyššie. V prípade nepriaznivých udalostí ako sú sprísňovanie vlastníctva kryptomien, rôzne regulácie a podobne by práve tajéto kryptomeny mohli  začať významne rásť. To sú však všetko špekulácie, no v rámaci diverzifikácie portfólio je vhodné vlastniť nejaké kryptomeny s takýmito charakterovými črtami.

 

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.