Svet zaplavuje zázračný produkt, po ktorom ľudia šalejú. Môže pochovať McDonad’s aj Coca-Colu

  • Lieky na chudnutie novej generácie si získavajú čoraz väčšiu popularitu
  • Túžba väčšiny populácie po zdravom tele môže úplne pochovať siete fast foodov
Novinky Prelomový produkt ohrozuje predajcov nezdravých potravín
Prelomový produkt ohrozuje predajcov nezdravých potravín. Zdroj: shutterstock.com/Dikushin Dmitry/luciano fagner
BITmarkets BITmarkets

V minulom roku sa stali najväčším hitom na trhu prelomové lieky na chudnutie. Tie si získali priazeň aj mnohých vplyvných svetových celebrít. Ich výrobcovia sa radujú z enormného nárastu ziskov a stále viac ľudí po nich prahne. Niektorí sa kvôli zázračnej novinke dokonca zadlžujú.

Avšak, nový trend sa môže ľahko stať klincom do rakvy iného odvetvia. Svetoví giganti v oblasti rýchleho občerstvenia či výrobcovia sladkých jedál a nápojov pozorne sledujú expanziu novej generácie liekov na chudnutie. Tento produkt má potenciál zmeniť svet.

Nový liek na chudnutie si podmanil svet

V novembri informoval WSJ o tom, že dopyt po nových liekoch na obezitu výrazne prevyšuje ich ponuku. Zákazníci sa idu zblázniť za prevratnou novinkou, ktorú priniesli spoločnosti Ozempic, Mounjaro Novo Nordisk a Eli Lilly. Lieky, ktoré boli pôvodne určené na liečbu cukrovky, sa stali veľkým trhákom v oblasti liečby obezity.

Lieky na chudnutie novej generácie si podmanili masy, ich užívaním sa netaja ani slávne hollywoodske osobnosti ako napríklad  Oprah Winfrey. „Skutočnosť, že počas môjho života existuje lekársky schválený liek na zvládnutie hmotnosti a udržanie sa v zdravej kondícií, mi pripadá ako úľava, ako vykúpenie, ako dar, a nie niečo, za čo by som sa mala hanbiť,” povedala americká hviezda pre People.

Známy miliardár Elon Musk taktiež potvrdil, že užíva novodobé lieky na chudnutie, ako informoval Insider. Priznal to na sieti X v reakcii na kompliment jedného z užívateľov o tom, ako dobé vyzerá.

Produkt je taký lákavý, že sa kvôli nemu ľudia zadlžujú

Mánia po prelomových produktoch je taká veľká, že mnohí z ich užívateľov sa kvôli nim dokonca zadlžujú, obmedzujú svoju životnú úroveň, alebo pracujú v dvoch zamestnaniach, ako informoval v septembri The Wall Street Journal. Lieky vo väčšine prípadov poisťovne nepreplácajú (okrem pacientov s cukrovkou). Ostatní si za tento zázrak ročne priplatia viac ako 10 000 dolárov.

Prevratná novinka zaplavuje trhy. Výrobcovia investujú miliardy dolárov do rozšírenia výroby, aby dokázali pokryť neskutočný dopyt na trhu. S užívaním lieku je spojené obmedzenie príjmu kalórií, a práve to je kľúčovým aspektom, ktorý môže na trhu zamávať s najväčšími svetovými značkami, akými sú McDonad’s, či Coca-Cola.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Predajcovia vysokokalorických jedál sa boja o budúce zisky, nový produkt ich môže pochovať

Najväčšie svetové spoločnosti, ktoré boli dlhé roky lídrami nie len na trhu s potravinami a stravovaním, ale celkovo najväčšími mega gigantmi, pozorne sledujú zmeny, ktoré môže spôsobiť liek novej generácie. Obezita sa stala dlhodobým celosvetovým problémom a bojovať proti nej aktívne začali mnohé krajiny sveta.

„Ak ľudia jedia menej, je to hrozba. Veľké potravinové obchodné systémy sú nastavené tak, že dosahujú tým väčší zisk, čím väčšie objemy potravín predávajú,” povedala Rebecca Tobi, senior manažérka pre obchod a investorov vo Food Foundation.

Budúcnosť ukáže, ako veľmi ovplyvni revolúcia v chudnutí spôsob, akým sa ľudia stravujú a nakupujú. „Nikto netuší, aký to bude mať dopad v budúcnosti,” povedal nedávno pre Yahoo Finance šéf McDonald’s Chris Kempczinski.

Firmy, ktoré doposiaľ ťažili z nezdravého stravovania populácie, sa musia novým podmienkam buď prispôsobiť, alebo riskovať, že ich ďalší vývoj na trhu prevalcuje. Spoločnosť Nestlé uviedla: „Už pracujeme na veľkom množstve produktov, ktoré by mohli slúžiť ako veľmi nápomocní spoločníci počas liečby zahŕňajúcej lieky na chudnutie.”

Prečítajte si aj: Súboj fast foodových gigantov na Slovensku naberá na obrátkach

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: The GuardianTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.