Súboj fast foodových gigantov na Slovensku naberá na obrátkach

  • McDonald's je jednotkou na slovenskom trhu s rýchlym občerstvením
  • Konkurenčná sieť KFC otvára ďalšie strategické prevádzky
  • Čoskoro na Slovensku pribudnú aj ďalšie nové fast foodové reťazce
Novinky Fast food na Slovensku čaká zmena konkurenčného prostredia
Fast food na Slovensku čaká zmena konkurenčného prostredia. Zdroj: shutterstock.com/hedgehog94/ATIKAN PORNCHAIPRASIT
BITmarkets BITmarkets

Siete rýchleho občerstvenia sa medzi Slovákmi tešia mimoriadnej obľube. Fast foodom aktuálne kraľuje gigant McDonald’s, no konkurenčný veľký hráč KFC mu už pomaly šliape na päty. Zároveň na náš trh čoskoro vstúpia aj nové zahraničné siete reštaurácií, ktoré sa budú snažiť získať si priazeň slovenských zákazníkov.

Kráľa fast foodov dobieha konkurent

Dominantným prevádzkovateľom reštaurácií s rýchlym občerstvením je na Slovensku McDonald’s. Ten u nás otvoril svoj prvý fast food ešte v roku 1995 v Banskej Bystrici. V súčasnosti tvorí jeho slovenskú sieť viac ako 40 prevádzok, pričom najviac z nich sa nachádza v hlavnom meste.

Celosvetovo McDonald’s ponúka obľúbené občerstvenie vo viac ako 40-tisíc svojich predajniach, v stovke rôznych krajín. Denne si jeho burgre vychutná až 69 miliónov zákazníkov.

Dvojkou na našom trhu je ďalší svetový gigant, ktorým je sieť KFC. Na našom trhu sa tento fast food prvýkrát objavil v roku 2019 a jeho cieľom bolo v priebehu niekoľkých rokov otvoriť hneď 15 reštaurácií. V súčasnosti ich na Slovensku prevádzkuje 11 a ďalšie pribudnú už čoskoro.

Reštaurácie s rýchlym občerstvením už viac nemieria len do najväčších miest a nákupných centier. Cielia aj na frekventované miesta v okolí diaľnic, čo im vytvára nové možnosti pre ďalšiu expanziu.

Nová prestížna lokalita vytvára príležitosť pre expanziu

Chorvátkom Grobe plánuje investor postaviť polyfunkčnú zónu Prameň za takmer 10 miliónov eur. Jej súčasťou bude obchodné centrum, reštaurácia s rýchlym občerstvením typu „drive-thru” a polyfunkčný objekt.

Ako uvádza investor vo svojom zámere:

Účelom stavby a zároveň zámerom investora je vybudovať v danej lokalite objekt s mestskou vybavenosťou, obchodu a služieb s príslušnými parkovacími plochami.

Vo vizualizáciách zámeru investora, ktorý spoločnosť KLM predložila k posúdeniu jeho vplyvov na životné prostredie, sa objavil práve fast food KFC. Hovorkyňa spoločnosti KFC pre Rakúsko a Slovensko Agnieszka Imsirovic pre Hospodárske noviny uviedla, že obľúbený reťazec otvorí najbližšie svoje prevádzky v Banskej Bystrici a v Poprade. Fast food v novej polyfunkčnej zóne v Chorvátskom Grobe zatiaľ nepotvrdila.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Na Slovensko mieria ďalšie populárne reťazce

Čoskoro sa konkurenčné prostredie vo sfére fast foodov na Slovensku zmení a na trhu pribudnú nové svetové značky. Jednou z nich bude prestížny americký fast food Five Guys, ktorý aktuálne expanduje v strednej a východnej Európe.

Slováci ho môžu poznať z neďalekej Viedne. V roku 2024 pribudne v Prahe a jeho ďalšou cieľovou lokalitou by mala byť Bratislava. Jeho ponuka má však vyššiu cenovku. Vo Viedni aktuálne kúpite najlacnejší burger v za viac ako 10 eur.

Druhým reťazcom s rýchlym občerstvením, ktorý môže čoskoro zavítať na Slovensko, je sieť amerických reštaurácií Popeyes. Tá by bola priamym konkurentom fast foodu KFC, keďže jej ponuku tvoria najmä kuracie špeciality. V roku 2023 Popeyes otvoril svoje prevádzky u dvoch našich susedov, a to v Poľsku a Česku.

Prečítajte si aj: Supernízke ceny prinesie populárny reťazec do ďalšieho slovenského mesta

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: EnviroportalTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.