nasdaq S&P trhy

Od poslednej analýzy na akciové trhy je už vyše päť dní a teda musím povedať, že som celkom zaskočený aktuálnym rastom kurzov. Z toho vyvodzujem, že investori asi naozaj veria, že vládne stimuly ekonomiky krízu zažehnajú a tak sa neboja nakupovať. Príde mi proste, že stúpajúce kurzy sú iba emotívna záležitosť a vôbec nereflektujú makro dáta, ktoré sú niekedy dosť desivé. Samozrejme, je aj otázka, ako veľmi to tlačí nahor FED cez kvantitatívne uvoľňovanie, ale to by som sa musel dostať k bloomberg terminálu, aby som získal čerstvé dáta. Voľne dostupné dáta sú totiž staré už niekoľko dní.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe S & P 500 (Futures)

analýza S&P 500

Na trhu s futures na indexe S & P 500 som počítal s tým, že je validný reverzný pattern Head & shoulders. Dokonca došlo aj k prerazeniu neckline patternu, ale išlo o falošný breakdown. Trh so shortármi pekne vypiekol, pretože takúto pumpu za posledných 24 hodín čakal málokto a vlastne je to najväčšie posilnenie za predošlých tridsať dní. High z 10. mája kurz prekonal a s najväčšou pravdepodobnosťou atakuje aj high z konca apríla. Nečudoval by som sa, keby cena pokorila aj tento vrchol.

V každom prípade som si hovoril, tak H & S je definitívne pasé a osobne si myslím, že je to celkom škoda, pretože sa s tým dalo po technickej stránke počítať do budúcnosti. Pohyb ceny dokonca vytvoril aj konsolidačný kanál, z ktorého sa asi podaril breakout. Nič proste nenasvedčuje tomu, že by sa index mal zosypať. Bull volume dokonca mierne vzrástlo a čuchám tu celkom silný hype, ktorý možno do konca týždňa vydrží.

Takto kríza mení odvetvie smartfónov – Samsung A21s – Toto všetko teraz stojí iba 209 €

Indikátory

Krivka RSI práve teraz atakuje hraničných 70 bodov a je dosť zásadné, či sa podarí krivke dostať hlboko do prekúpených hodnôt, alebo nie. Pokiaľ áno, tak je to dosť bullish. Čo sa týka MACD, tak tu je samozrejme momentum pozitívne, ale najzaujímavejšie je to, že pohyb krivky indikátora nakreslil bullish pattern falling wedge. Uvidíme, či to bude mať vplyv na ďalší vývoj trhu.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe Nasdaq (Futures)

analýza nasdaq

Na trhu s futures indexu Nasdaq už chýba veľmi málo na to, aby bolo pokorené lokálne high. Na tomto trhu bol scenár s H & S už dávno vylúčený, takže tu nemám nad čím toľko plakať. Kurz na okamih prepadol pod support 8 933 bodov, ale potom sa hneď vrátil späť nad. Faktom však je, že štruktúra pohybu kurzu za viac ako tridsať dní nápadne pripomína bearish pattern rising wedge.

Pattern je celkom mohutný a vďaka tomu by mal mať váhu pre trh. Hlavne značí to, že volatilita postupne ustupuje a rast kurzu už nebude taký istý. Nakoniec si budeme musieť počkať na breakout/breakdown, čo pravdepodobne zadefinuje smer pohybu kurzu na niekoľko týždňov.

Viete o to, že nemecké banky ľuďom účtujú negatívne úroky? Táto praktika je v najsilnejšom európskom štáte stále viac rozšírená! Nemecko vstupuje do recesie – Viac ako 100 veľkých bánk účtuje záporné úrokové sadzby

Indikátory

Čo sa týka indikátorov, tak krivka sa neúprosne blíži k hraničnej úrovni a reakcia krivky na dotyku s touto úrovňou nám veľa napovie. Za tie štyri týždne tých zamietnutí na 70 bodoch bolo toľko, že prípadný prieraz by mal na trh určite vplyv. Indikátor MACD hlási silné pozitívne momentum, čo každý z vás vidí vlastne sám.

Záver

Osobne si myslím, že ten strednodobý stúpajúci trend stojí na veľmi vratkých základoch. Skoro akoby všetci investori verili, že to nakoniec dopadne dobre a všetko sa vráti do starých koľají. Pritom ďalšie a ďalšie makro dáta ukazujú, že by všetci ten svoj kapitál skôr mali schovať do matraca. Zdá sa mi to trochu emotívne bez dobrého fundamentu. Čo tak očkom sledujem rôznych analytikov, tak väčšina z nich počíta s tým, že to nakoniec skolabuje. Ale zatiaľ je to stále v nedohľadne. 

Aktuálny rast akciových indexov je hrozný. Spôsobuje ho neustále pumpovanie obrovského množstva peňazí ekonomiky čo spôsobuje masívnu infláciu a navyše sa teraz rekordne rýchlo zadlžujeme. Táto kríza, rovnako ako aj spôsob, akým sa s ňou mocní vysporiadavajú, je umožnená súčasným nastavením finančného systému. Samotné peniaze nás neustále okrádajú a počas aktuálnej krízy sa to deje viac, než kedykoľvek predtým!

Ale ako to je možné? A ako je možné, že sme stále chudobní aj v čase prebytku? Prečítajte si náš príbeh o tom, ako nás už 50 rokov okrádajú:

Ako 50 rokov okrádať celý svet? – Príbeh o tom, prečo sme stále chudobní

 


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZDARMA).

Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na krypto trhoch sú veľmi rizikové !!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance