Stellar predviedol 20% pumpu – Vieme prečo!

0
stellar-lumens

Trh s kryptomenami dnes mierne stúpa. Bitcoin si za posledných 24 hodín pripísal cca pol percenta, ostatné altcoiny sa pohybujú okolo 2-5 percent a Stellar vystrelil o 20%. Čím to je?

Nuž určite nejde o náhodný výstrel. Tie sa v prvej desiatke TOP kryptomien dejú iba málokedy. Práve naopak, dnešná pumpa Stellaru má veľmi dobrý dôvod. Pálenie tokenov.

Stellar Development Foundation, spoločnosť zodpovedná za rozvoj projektu, bola v minulosti často kritizovaná za to, že má priveľkú kontrolu nad zásobou XLM tokenov. Tieto výčitky boli rozhodne oprávnené.

V súčasnosti je v obehu dvadsať miliárd XLM tokenov. Pre porovnanie, Stellar Foundation dnes spálila 55 miliárd XLM tokenov! Spálené mince nikdy nevošli do obehu a nikdy neboli na žiadnej burze. Pôvodne mali slúžiť na financovanie vývoja projektu.

Reakcia na seba nenechala dlho čakať

Tento počin bol odhalený na Meridian konferencii v Mexiku a hneď na to začala cena Stellaru rásť. Behom dvoch hodín vyskočila z 0,07 $ na 0,088 $ kde našla vrchol a odvtedy sa drží v okolí ôsmich centov.

1h XLM/USD - Bitfinex
1h XLM/USD – Bitfinex

Na prvý pohľad to môže vyzerať dobre, no pohľad na weekly graf Stellaru vyzerá o dosť horšie:

1W XLM/USD - Bitfinex
1W XLM/USD – Bitfinex

V porovnaní rokom 2018 je na tom veľmi zle. Ani v lete 2019 táto kryptomena nedosiahla zaujímavé hodnoty.

Ak sa aktuálna weekly svieca udrží na súčasných hodnotách, mohol by nasledovať ďalší rast.

Konsenzus komunity je však taký, že XLM pôjde späť na pôvodné hodnoty. Spálenie obrovského množstva tokenov, ktoré aj tak nikdy neboli v obehu, nie je dobrý dôvod na zlomenie súčasného downtrendu.

Stellar sledujeme aj na našom investičnom webe Trading11. Naposledy sme túto kryptomenu analyzovali včera v update altcoinov. Ten si dnes môžete prečítať ZDARMA:

04.11.19 Update altcoinov – ETH, EOS, XLM

Pridajte sa ku stovkám obchodníkov a staňte sa súčasťou Trading11 komunity. Iba dnes tak môžete urobiť s obrovskou 66% zľavou. Kúpte si členstvo STANDARD S za bezkonkurenčných 3,90 € (99 kč) a získajte prístup do VIP sekcie na 14 dní!

Akcia platí do dnešnej polnoci! (5.11.2019 – 23:59:59)

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre