Stávka analytikov: Bitcoin (BTC) dosiahne 1 165 USD skôr ako 10 000 USD

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Na Twitteri sa Financial Survivalism, dlhodobý zástanca Bitcoinu, vyjadril o jeho budúcnosti. Ak by Bitcoin opisoval krivku podľa analýzy Hyperwave, mohol by sa prepadnúť až na 1 165 USD.

Stávka

Financial Survivalism bol poklesom natoľko presvedčený, že uzavrel stávku s Muradom Mahmudovom, vedúcim kryptoanalytikom a partnerom spoločnosti Adaptive Capital. Murad na rozdiel od Survivalisma očakáva najnižšiu cenu BTC na prelome apríla a mája – a to na hodnote medzi 1 600 až 2 300 USD. Podľa už spomínaného Tweetu sa spolu stavili o 0,1 BTC, čo aktuálne robí 360 USD. Survivalism verí, že sa Bitcoin sa dostane na hranicu 1 165 USD skôr ako na hranicu 10 200 USD.

Aj keď sa táto dvojica nestavila o veľkú sumu, ide o všetko. Dávajú do toho totiž svoju česť a reputáciu.

Analytik na Twitteri ukázal i ďalšie grafy, ktoré ignorujú analýzu Hyperwave a zdôrazňujú ďalšie trendy. Aj podľa nich by však Bitcoin mal klesnúť pod aktuálnu hodnotu. Survivalism zdôraznil, že v priebehu minulého medvedieho trhu sa Bitcoin dostal do grafu typu „Adam a Eva” – rýchly vzostup a prepad, po ktorom sa však 200 dní vylepšoval kĺzavý priemer ceny BTC. V poslednom štádiu cyklu sa cena prepadla.

Vzhľadom k tomu, že sa Bitcoin práve dostal do formácie Adama a Evy, Survivalism tvrdí, že by sa situácia z minulého medvedieho trhu mohla opakovať. Podľa grafu by sa mala cena vedúcej kryptomeny vyšplhať až na hodnotu 5 500 USD. Na konci cyklu by však podľa grafu mohol mať BTC hodnotu iba 732,84 USD.

Krátkodobo sa vraj Bitcoin neoplatí

Nedávna aktivita na Twitteri len ukazuje zmýšľanie väčšiny ľudí v brandži. Podľa nich sa totiž Bitcoin nemusí vyplatiť krátkodobo. Za niekoľko rokov (desiatok rokov), by sa však jeho cena mohla exponenciálne zvýšiť. Rovnaký názor má aj Mahmudov. Ten raz situáciu komentoval tak, že z dlhodobého hľadiska Bitcoinu tak veľmi verí, že ho nepredá desať rokov.

Záver

Aj keby sa jeho grafy veľmi líšili od reality, je jasné, čo tým chcel básnik povedať. Aj keď si to optimisti nedokážu pripustiť, ceny digitálnych aktív môžu klesnúť ešte nižšie.

Zdroj: ethereumworldnews.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.