Startup prichádza s dobíjaním kreditu pomocou kryptomien v 150 krajinách!

BITmarkets BITmarkets

XRP je oveľa viac než kryptomena pre banky. Rýchlosť, s akou jeho blockchain potvrdzuje transakcie a nízke poplatky, z neho urobili všeobecne uznávaný token, ktorý sa stal tretím najdôležitejším krypto-aktívom na globálnom trhu.

Známkou rastúcej adopcie je počet startupov a fintech spoločností, ktoré prijímajú XRP ako prostriedok na úhradu za služby. Posledný z nich je Uquid.

 

Nedávno tento startup oznámil, že jeho zákazníci môžu teraz používať XRP na dobitie kreditu. Okrem XRP ponúka možnosť zaplatiť viac ako 83 rôznymi kryptomenami.

Dobíjať kredit bude možné vo viac ako 150 krajinách s podporou 600 operátorov po celom svete.

A čo Česko alebo Slovensko

To sa bohužiaľ medzi 150 spomínaných krajín nedostalo alebo ho aspoň neuvádza na svojom webe. Kde to bude fungovať sa môžete pozrieť nižšie:

kredti-krypto-mobil

Tím Uquidu sa tiež zmienil, že budú postupne implementované aj ďalšie služby, ako je platba elektriny a podobne.

Bitrefill je jeho silným a etablovaným konkurentom

Uquid nie je jedinou platformou, ktorá takéto služby poskytne. Bitrefill ponúka možnosť dobíjania kreditu a darčekových kariet, doteraz však nespustil platby pomocou XRP.

Bitcoin miesto Ripple

Zatiaľ bol BTC drahý a pomalý, avšak Lightning Network tieto problémy odstraňuje a robí z neho konkurenta pre altcoiny ako XRP, EOS a ďalšie. Bitrefill sa tak chváli podporou LN a celkovo je so svojimi službami a podporou ďalej ako Uquid.

bitrefill

A to najlepšie – je dostupný i u nás!

Záver

Tu je vidieť nielen novo vznikajúce služby, ale aj dôležitosť výberu, ktorú kryptomenu vlastne chcú podporovať. Škoda len, že Uquid a jeho podpora XRP je u nás zatiaľ k ničomu, pretože v Česku a na Slovensku na rozdiel od Bitrefillu nefunguje.

Čo čítať ďalej?

Goldman Sachs popiera, že by niekedy mal akékoľvek plány s otvorením vlastnej platformy na obchodovanie s kryptomenami

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.