Zničí Čína Bitcoin? Ich plány menia dystopiu na budúcu realitu • BTC a ETH sú prepredané, hovorí CEO spoločnosti Circle • Holandsko plánuje implementáciu kryptomenových licencií • Japonská spoločnosť Monex Group otvorí kryptoburzu v USA

Zničí Čína Bitcoin? Ich plány menia dystopiu na budúcu realitu

Bitcoin bol navrhnutý v nadväznosti na globálnu hospodársku krízu v roku 2008 ako spôsob prevzatia kontroly nad peniazmi od ústredných orgánov. Decentralizovaný dizajn by tiež mohol zabrániť tomu, aby komunistické krajiny ako Čína, získali kontrolu nad svojimi občanmi. Preto je Bitcoin čínskym ideologickým nepriateľom. Napriek tomu samotná technológia môže byť silnou zbraňou ústredných orgánov, aby získali ešte väčšiu kontrolu nad obyvateľstvom a ich peniazmi.

V Číne už začali pracovať na svojej vlastnej digitálnej mene. Podľa Fan Yifei, zástupcu guvernéra Čínskej ľudovej banky (PBOC), nová digitálna mena úplne nahradí hotovosť. Bez cudzej papierovej meny budú čínski občania starostlivo sledovaní pri každej transakcii a budú podliehať vládnej kontrole. O tom, že na tom intenzívne pracujú značí to, že PBOC zaregistrovala takmer 80 patentov súvisiacich s natívnou kryptomenou, ktorú vyvíjajú.

Čína dokonca tvrdí, že má „silný motív“ a „schopnosti“ na úplné zničenie Bitcoinu. V hrozivej správe výskumníci z Princetonskej univerzity a Medzinárodnej univerzity na Floride nazvali Čínu „najsilnejším potenciálnym protivníkom Bitcoinu“. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v AJ)

BTC a ETH sú prepredané, hovorí CEO spoločnosti Circle

V rozhovore pre CNBC, Jeremy Allaire hovorí, že skutočné použitie Bitcoinu a Etherea presahuje ich súčasnú cenu.

Hovorí, že základné metriky oceňovania sú zamerané na skutočné využitie týchto platforiem. Teraz je zrejmé, že existujú stovky rôznych kryptoaktív. Existujú vlajkové kryptomeny, ako je BTC a ETH. A ak sa pozrieme na korelácie medzi základným využitím a hodnotou, mali by veľmi korelovať. Ale to, čo v skutočnosti vidíme na Bitcoine a najmä na Ethereu, je nejaké rozdelenie. To znamená, že obe tieto aktíva sú prepredané.

Čo sa týka budúcej ceny BTC, Allaire tvrdí, že ju nechce predpovedať, ale verí, že v najbližších rokoch bude výrazne rásť. Tiež si myslí, že trh s kryptomenami nebude končiť vo winner-take-all scenári. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

Holandsko plánuje implementáciu kryptomenových licencií

Veľká časť diskusie o regulácii kryptomien sa zdá byť spojená s dvoma hlavnými otázkami – či sa majú povoliť kryptomeny a ak áno, ako by mali byť regulované. Holandsko sa rozhodlo povoliť používanie a distribúciu kryptomien v rámci svojej krajiny, ale súčasťou ustanovení pre krypto firmy bude licenčný proces.

Vyzerá to tak, že Nederlandsche Bank bude zodpovedná za vydávanie licencií. Podmienkou ich vydania je, že firma bude identifikovať zákazníkov a monitorovať/hlásiť akúkoľvek podozrivú činnosť. Úsilie sa primárne zameriava na znižovanie prania špinavých peňazí v tejto oblasti.

Hoci zákon o týchto regulačných opatreniach bol už schválený v júni tohto roka, nie je ešte implementovaný. Zákon je predložený verejnosti, aby o ňom vyjadrila vlastný názor. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v AJ)

Japonská spoločnosť Monex Group otvorí kryptoburzu v USA

Monex Group, významná spoločnosť poskytujúca finančné služby a materská spoločnosť spoločnosti Coincheck, predstavila svoj plán na otvorenie kryptoburzy v USA v budúcom štvrťroku. Plánuje tiež rozšírenie kryptoburzy Coincheck v Japonsku. Spoločnosť podrobne vysvetlila, že od získania kryptoburzy Coincheck došlo k mnohým zlepšeniam na platforme, vrátane zmeny v štruktúre riadenia a zrušení anonymných kryptomien.

Monex zalistuje na novej burze v USA päť najvýznamnejších kryptomien, ale aktuálny zoznam ešte nebol dokončený. Spoločnosť je navyše v procese získavania licencií na prevod peňazí vo všetkých štátoch USA. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance