[SPRÁVY] Wozniak: Jedine Bitcoin je čisté digitálne zlato a mal by byť celosvetovou menou – Ripple oznámil fond pre univerzity…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Wozniak: Jedine Bitcoin je čisté digitálne zlato a mal by byť celosvetovou menou – Ripple oznámil fond pre univerzity – Pundi X zavádza krypto-fiat POS terminály v Indonézii – Kvôli PR na ICO ASKFm zomrel šerpa – Tezos opäť prekvapil investorov – Japonský finančný dom SBI holdings otvoril vlastnú kryptoburzu – Coinbase otvorila pobočku v Japonsku – CEO ING Group banky: blockchain do piatich rokov ovládne banky – Počet vyhľadávaní slova Bitcoin na Googli poklesol od decembra o 75% – Americká SEC menovala poradkyňu pre kryptomeny – MMF nabáda centrálne banky, aby zlepšili fiat meny kvôli konkurencii s kryptomenami

Správa dňa

Spoluzakladateľ Applu, Steve Wozniak, povedal, že „len Bitcoin je digitálne zlato” počas rozhovoru pre CNBC. Ďalej povedal, že uveril komentárom CEO Twitteru, Jacka Dorseyho, o tom, že Bitcoin sa stane jedinou menou ako pre internet tak i pre celý svet. Podľa Dorseyho sa Bitcoin stane medzinárodnou menou na základe voľby do roku 2028. Cointelegraph.com (v EN)

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com.

Kryptomeny a ICO

Ripple oznámil spustenie fondu University Blockchain Research Initiative, ktorý bude mať k dispozícii 50 mil. USD na podporu 17 vybraných univerzít a ich programov na výskum blockchainu. Cryptovest.com (v EN)

Pundi X sa snaží dostať kryptomeny medzi ľudí bez prístupu k bankovým službám pomocou POS terminálov, ktoré šírí v Indonézii a to napriek vládnemu zákazu krypotmien. Cryptovest.com (v EN)

Taktiež by vás mohlo zaujímať: PundiX – poznáte túto kryptomenu?

ASKfm, jedna z top 10 svetových sociálnych sietí, usporiadala PR akciu na podporu svojho ICO. Tým nechal na samom vrchole Mt. Everestu kryptomenu ASKT v hodnote 50 000 USD. Počas realizácie tejto akcie na vrchole Mt. Everestu zomrel jeden zo šerpov. Cnet.com (v EN)

Tezos opäť prekvapil investorov tento víkend, keď mnohí z nich zistili, že nemajú potrebné heslo, ktoré potrebujú na to, aby im boli vyplatené ich tokeny. Bitcoinist.com (v EN)

Burzy

Japonský finančný gigant SBI Holdings oznámil, že jeho kryptoburza už funguje. Služba sa volá VCTRADE, a je otvorená zatiaľ len pre cca 20 000 predregistrovaných užívateľov a to pre XRP. V budúcnosti chce burza pridať ďalšie meny, Bitcoin (BTC) a Bitcoin Cash (BCH) a otvoriť sa ďalším užívateľom. Cointelegraph.com (v EN)

Coinbase oficiálne otvorila ďalšiu pobočku, tentokrát v Japonsku a tým uľahčila vstup na kryptotrhy pre japonských investorov do kryptomien. Bitcoinist.com (v EN)

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Coinbase a plány do budúcna

Biznis

Ralph Hamers, CEO ING Group banky, prehlásil v nedávnom interview, že blockchain nahradí bankové služby o 5 až 6 rokov. Dodal ešte: „Myslím, že banky na tej technológii teraz tvrdo pracujú, pretože má obrovský potenciál…”.Cryptovest.com (v EN)

O téme sme taktiež písali: MasterCard má patent na blockchain

Podľa výskumu sa počet vyhľadávaní termínu „Bitcoin” na Googli prepadol o 75% od začiatku roku, a spadol tak na polovičku v priebehu troch mesiacov. Tento prepad reflektuje prepad kryptotrhov, ktoré taktiež stratili cca 50% od začiatku tohoto roku. Prieskum taktiež spomína prepad v počte novo založených bitcoinových peňaženiek. Cointelegraph.com (v EN)

Regulácie

Americká SEC ju má vlastnú pracovní skupinu pre kryptomeny, a raz také menovala aj poradkyňu pre kryptomeny, Valeriu A. Szczepanik. CCN.com (v EN)

Námestník riaditeľa oddelenia menového a kapitálového trhu Medzinárodného menového fondu navrhol, aby centrálne banky na celom svete ponúkali „lepšie” fiat meny, aby odrazili potenciálnu konkurenciu kryptomien. Moneycontrol.com (v EN)

Naše najnovšie video:

 

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate kliknutím na zvonček vľavo dole. Taktiež nás sledujte na našej facebookovej stránke a nenechajte si ujsť najnovšie správy z kryptosveta.

Článok je preložený z originálu, ktorý pre český Kryptomagazín napísala Denisa.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.