ruská duma BTC

Bitcoinu sa aj počas dnešného darilo. Rezistenciu na hodnote pod 7 000 USD sa ale nepodarilo zlomiť. Altcoiny naopak zažili jeden z menej pozitívnych dní. Nestíhajú nasledovať BTC v raste a tým sa ich dominancia na trhu rapídne znižuje.

Na našom YouTube kanáli BitLink práve vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

V ruskej dume sa bude hlasovať o regulácii BTC

Ruské ministerstvo pre hospodársky rozvoj navrhlo nový zákon o „regulačných karanténach“, ktorého cieľom je podľa miestnej mediálnej agentúry Izvestia legalizácia blockchainu a kryptomeniem vrátane BTC. Návrh zákona bol predložený minulý týždeň v ruskej dume a skladá z 8 opatrení, ktoré by pomohli k rozvoju nových digitálnych technológii. 

Bitcoin má problém so 7 000 USD

Bitcoin počas posledných dní mál problém preraziť silnú rezistenciu na hladine 7 000 USD. Vytvoril sa nám pattern dvojitý vrchol, ktorý nám dáva signál na short. Avšak stále je v hre aj break out silnej rezistencie. Podľa teórie Elliot wave je cena BTC prevažne bearish a mal by nasledovať cenový prepad k 4 000, prípadne 5 000 USD.

analýza BTC, 24.3.2020

Viac o aktuálnej situácii na trhu sa dozviete v tomto videu.

NEO vývojári práve odomkli 1,66 milióna tokenov

Čínska blockchainová platforma NEO v najbližšom období pravdepodobne zaznamená vyššiu volatilitu. Z uzamknutej peňaženky vývojárov sa totiž práve uvoľnilo 1,66 milióna NEO tokenov s celkovou hodnotou viac než $11 miliónov. Väčšina z týchto mincí pravdepodobne skončí na burzách a bude sa predávať. Hodleri z tohto kroku nie sú nadšení. O presune mincí informoval Twitter účet Whale Alert.

Iba blázni môžu kúpiť Bitcoin – Tvrdí Peter Schiff 

V tweete z 24. marca Schiff opäť vyjadril svoj negatívny pohľad na vlastnosti BTC a pochybuje o jeho šanci na úspech:

„Iba blázni nakupujú BTC. Zatiaľ v tomto roku je zlato v 7 % zisku, zatiaľ čo Bitcoin klesol o 3 %. Zlato je len 2 % od svojho maxima z tohto roka, zatiaľ čo BTC je o 35 % nižšie ako jeho maximálny hodnota z tohto roka! “

Schiff tiež zdôraznil, že počas finančnej krízy v roku 2008 zlato kleslo asi o 25 % a za sedem mesiacov dosiahlo nové maximum.

„Počas finančnej krízy v roku 2008 zlato kleslo asi o 25 % a následne trvalo 7 mesiacov, kým dosiahlo nové maximum.“

Spolupráca Brave a Binance

Brave ohlásil novú spoluprácu s krypto burzou Binance. Cieľom je zvýšiť dosah propagácie obchodovania s BTC a inými kryptomenami. Binance Widget umožňuje používateľom robiť obchody bez toho, aby mali spustený prehliadač.

Branden Eich, generálny riaditeľ spoločnosti Brave Software, vysvetlil dôvody tohto partnerstva:

„Zameriavali sme sa vždy na našich používateľov. Tentoraz ide o to, aby bolo šifrovanie použiteľnejšie pre viac ľudí. Už máme 1,6 milióna ľudí, ktorí sú dôvtipní na šifrovanie, prihlásili sa do programu BAT Rewards; teraz budú môcť robiť krypto obchody bez opustenia prehliadača.“

Prehľad výsledkov – Zmeškali ste šancu nakúpiť BTC lacno? – Tá správna chvíľa ešte len môže prísť!