Čínska blockchainová platforma NEO v najbližšom období pravdepodobne zaznamená vyššiu volatilitu. Z uzamknutej peňaženky vývojárov sa totiž práve uvoľnilo 1,66 milióna NEO tokenov s celkovou hodnotou viac než $11 miliónov. Na Twitteri o tom informoval kanál Whale Alert.

Podobné uvoľňovanie prostriedkov sme už v minulosti zaznamenali niekoľkokrát. Vývojári projektu NEO totiž vlastnia veľké percento natívnych tokenov. Tieto coiny z času na čas púšťajú do obehu a získavajú tak prostriedky na ďalší vývoj platformy.

NEO hodleri teraz očakávajú prepad ceny. NEO Foundation však zatiaľ neoznámila, čo plánuje robiť s odomknutými mincami, resp. kedy ich začne predávať. Zatiaľ všetky sedia v peňaženke nadácie a čakajú na ďalší presun (pravdepodobne na burzu).

Je však málo pravdepodobné, že sa tak stane hneď teraz. Po prepadoch z posledných týždňov je trh na minime a toto je doslova najhorší moment na predaj. Vývojári by tým iba podlomila kolená vlastnému projektu. Navyše, NEO Foundation bola v minulosti transparentná a o každom väčšom predaji vždy dopredu informovala.

1D NEO/USD - Bitfinex
1D NEO/USD – Bitfinex

Môže vás zaujímať: Zmeškali ste šancu nakúpiť BTC lacno? – Tá správna chvíľa ešte príde!

2020 bude pre NEO veľký rok

NEO čaká náročných niekoľko mesiacov. Tento projekt sa zviditeľnil v roku 2017 a bol považovaný za prvého veľkého konkurenta Etherea. Jeho silnou stránkou bola možnosť vytvárať decentralizované aplikácie v známych programovacích jazykoch.

Po páde z roku 2018 však hodnota NEA prudko klesla a coin nakoniec vypadol aj z TOP 10 najväčších kryptomien. V roku 2020 ho však čaká veľký update.

NEO 3.0 – Nový mainnet je na ceste

Niet divu, že NEO Foundation potrebuje peniaze. V najbližších mesiacoch sa totiž môžeme tešiť na spustenie nového NEO mainnetu. Upgrade s názvom NEO 3.0 prinesie väčšiu rýchlosť a množstvo skvelých funkcií, ktoré uľahčia vývoj aplikácií na tejto platforme.

NEO má veľký potenciál aj preto, že ide o čínsky coin. A ako vieme, čínska vláda otvorene podporuje blockchainové projekty a dokonca sa chystá na spustenie vlastného národného blockchainu.

Prečítajte si viac

[HOT] Čínsky národný blockchain bude spustený už v apríli 2020! – budúcnosť prichádza

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance