Bitcoin dnes 15% v pluse – Prekoná 7000 $?

0

Trh s kryptomenami sa stabilizoval po veľkom dumpe spred dvoch týždňov a sformoval celkom slušný UPtrend. Bitcoinu sa narozdiel od zlata či akciových trhov podarilo odraziť odo dna a aktuálne sa už obchoduje za 6700 $. Pre porovnanie, dno zatiaľ našiel na hladine 3700 $. 

[caption id="attachment_47879" align="aligncenter" width="1558"]4h BTC/USD - Gemini 4h BTC/USD – Gemini[/caption]

Je otázne, ako dlho súčasný uptrend vydrží. Stále sme iba vo fáze korekcie. Veľa bude určite záležať aj od svetovej ekonomiky, ktorú kosí koronavirus. Zatiaľ čo Čína je už z najhoršieho von, USA a Európu to ešte len čaká. Je však otázne, ako bude na ďalšie prepady akciových indexov reagovať Bitcoin.

Chcete vedieť viac? Prehľad stavu ekonomiky nájdete tu: Ekonomika EÚ sa stabilizovala – Bitcoin za 6400 $ – Americké indexy stále hľadajú dno

Spôsobí ďalší prepad indexov aj dump Bitcoinu?

Dosiaľ sme videli pozitívnu koreláciu. Zn. v čase najväčších prepadov indexov išiel dole aj Bitcoin. Stalo sa to preto, lebo „weak hands“ predávali svoje coiny po raste zo začiatku roka. Ten kto nepredal je teraz v strate, no možno nie nadlho.

Z hľadiska technickej analýzy je na tom Bitcoin dobre. Objemy na burzách sú relatívne vysoké, blíži sa halving a sieť funguje.

Aktuálne sa však každý pýta, či cena Bitcoinu dokáže prekonať piatkové high – 7000 $. Ak sa tak stane, otvorí sa nám cesta k 7600 $, kde sa nachádza silná rezistencia. Teoreticky tak môžeme ísť hore o ďalších 10-15%! Naopak, prípadný odraz od 7000 $ nás pošle späť na trendline a budeme sledovať, či to vydrží, alebo sa pozrieme ešte nižšie.

Chcete vedieť viac? Pridajte sa do našej VIP skupiny a sledujte denné analýzy Bitcoinu, altcoinov a postrehy z trhu. Naši traderi sa na vás tešia.

>>>Pozrieť si VIP skupinu<<<

Akciové indexy na novom dne – Záchranné balíčky od centrálnych bánk veľmi nepomáhajú

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre