Trh s kryptomenami v prvý víkendový deň pokračuje v korekcii. Bitcoin sa aktuálne pohybuje okolo hodnoty 9450 $, Ethereum je na 209 $, XRP testuje support na 0,3 $, Bitcoin Cash zápasí s hladinou 300 $. Jedine LEO token (kryptomena burzy Bitfinex) sa dnes drží a za posledných 24 hodín získal 0,15 %.
Prekvapil aj Basic Attention Token (BAT), ktorý vykázal rast o 10 %. BAT je jeden z mála krypto-tokenov, ktoré majú zmysel a je za ním reálny produkt, ktorý využívajú milióny ľudí po celom svete. Brave je internetový prehliadač so zabudovaným adblockom. Ak si reklamy povolíte, získavate za to BAT tokeny, ktoré môžete následne vymeniť na burze za Bitcoiny alebo eurá, koruny…
Môže vás zaujímať: Nechajte si zaplatiť za pozeranie reklám – Brave umožňuje vybrať BAT tokeny!
Trumpova vláda podala súdnu žalobu na burzu BTC-e
Ak sa o kryptomeny zaujímate viac než dva roky, určite ste už počuli o neslávne známej ruskej kryptomenovej burze BTC-e. Burza bola vždy známa tým, že sa cez ňu perú špinavé peniaze. Cez BTC-e pretiekli miliardy dolárov (prevažne v kryptomenách) a veľká časť pochádzala aj z hacku burzy Mt Gox.
Bývalý šéf BTC-e – Alexander Vinnik – je momentálne vo väzení v Grécku, zatiaľ čo vlády po celom svete sa dohadujú, čo s ním spravia. Nová žaloba od americkej vlády (USA sa s BTC-e bude súdiť o 100 miliónov dolárov) je pravdepodobne pokus dostať Vinnika na americkú pôdu a súdiť ho podľa miestnych zákonov (viac sa dočítate tu – v EN)
Známy podvod DasCoin mení meno!
Pamätáte si ešte na DasCoin? Pred rokom to bola v istých kruhoch horúca téma. Všetci vieme, ako to nakoniec dopadlo s týmto podvodom. Alebo nie? DasCoin dostáva nové šaty! Po novom na vaše peniaze striehne pod menom GreenPower a tvári sa (z nejakého dôvodu.. asi to teraz letí) ako ekologická kryptomena!
Viac informácií o GreenPower nájdete v tomto článku.
Výsadba stromov proti klimatickej zmene – Konať treba teraz!
Keď už sme pri tej ekológii, nová štúdia mapuje možnosti obnovy lesov a zelene na Zemi. Viac než 0,9 miliardy hektárov je vhodným priestorom pre nové lesy, ale výsadba stromov nebude realizovateľná večne. Čas sa kráti!
A aby toho nebolo málo, viete, kto za posledných dvadsať rokov vysadil najviac stromov? India a Čína! Bez stromov naša civilizácia na tejto planéte dlho nevydrží. Iste, naše deti a vnúčatá sa pravdepodobne budú môcť ukryť do hermetických kupol s umelo udržiavanou atmosférou, ako to vidíme v niektorých sci-fi filmoch, ale ešte stále máme šancu predísť tejto budúcnosti!
Výsadba stromov proti klimatickej zmene – Konať treba teraz!
Súkromie na internete? Zabudnite na to
Prakticky od vzniku informačných technológií sa vedie debata o tom, či by sme mali naše systémy zabezpečiť neprelomiteľným šifrovaním. Takéto šifry rozhodne existujú a je matematicky dokázané, že ak nemáte extrémne šťastie, miliardy rokov alebo kvantový počítač, nemôžete ich prelomiť. Využívajú ich napríklad niektoré chatovacie aplikácie.
Vlády sveta však v rámci “boja proti terorizmu” veľké technologické spoločnosti tlačia, aby do svojich aplikácií zabudovali takzvané “zadné dvierka”, ktoré by im umožnili špehovať svojich občanov. Bohužiaľ, zadné dvierka majú ešte viac problémov ako poriadne šifrovanie. Žiadne tajomstvo nejde udržať večne.
Existuje nejaká zlatá stredná cesta? Facebook si myslí, že ju našiel. Do svojich chatovacích aplikácií (Messenger, WhatsApp) zabudoval algoritmy, ktoré analyzujú všetky vaše správy a vyhodnocujú, či nie sú nebezpečné (nech už to znamená čokoľvek). Táto analýza prebieha lokálne na vašom zariadení.
Problém je však v tom, že v momente, keď sa detekuje potenciálne nebezpečný obsah, aplikácia vytvorí kópiu správy a pošle ju na cloud Facebooku, kde prebehne ďalšie posudzovanie.
Takže… ak si myslíte, že pri chatovaní na WhatsApp vás nikto nepočúva, možno by ste mali zmeniť názor.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.