Zníženie sadzieb v eurozóne dodá raketové palivo Bitcoinu, hovorí Pampliano

Anthony Pompliano, spoluzakladateľ a partner spoločnosti Morgan Creek Digital Assets, je presvedčený, že očakávané uvoľnenie menovej politiky Európskou centrálnou bankou (ECB) bude pre Bitcoin raketovým palivom, obzvlášť keď nás čaká aj halving BTC v roku 2020.

Vyjadrenia prezidenta ECB, Maria Draghiho

Finančná tlač informovala o nedávnych holubičích” vyjadreniach prezidenta ECB, Maria Draghiho, vzhľadom na spomalenie hospodárstva eurozóny a slabé inflačné signály. Aj keď centrálna banka na tomto týždňovom zasadnutí Rady guvernérov pozastavila svoje hlavné politické nastavenia, Draghiho prejav a tlačová konferencia sa neskôr považovali za holubičie (holubičie – podpora diskusie alebo iných mierových riešení v politických vzťahoch, skôr než bude použitá sila).

Zdôraznil, že je potrebné zachovať akomodatívny politický postoj, aby sa úrovne inflácie vrátili späť na cieľovú úroveň 2%. Dodal, že ECB je pripravená podľa potreby upraviť všetky svoje nástroje. Zahŕňalo by to zníženie kľúčových úrokových sadzieb a nový balík nákupov aktív.

Búrlivé obdobie na obzore?

Mohlo by to byť divoké. ECB nie je jedinou centrálnou bankou, ktorá podniká takéto kroky, pretože 22 centrálnych bánk – vrátane bánk z Austrálie, Nového Zélandu a Ruska – už v tomto roku znížili úrokové sadzby.

Pridajte k tomu rastúce politické a geopolitické obavy spojené s odchodom Británie z Európskej únie, stupňujúcu sa obchodnú vojnu medzi USA a Čínou a búrlivé obdobie je na obzore.

Zníženie sadzieb v eurozóne (ECB)zrejme dodá raketové palivo Bitcoinu

Bitcoin halving 2020

Pompliano sa zmieňuje aj o nadchádzajúcom halvingu BTC v roku 2020. Je to proces, ktorý sa stáva zakaždým, keď sa vyťaží 210 000 blokov BTC – približne každé štyri roky. Znamená to, že odmena za ťažbu sa každý blok zníži o polovicu, aby sa spomalila výroba blokov a udržala sa hodnota kryptomeny. Viac o halvingu si môžete prečítať v tomto článku.

Svojím spôsobom je to podobné, ako centrálna banka manipuluje s úrokovými sadzbami, aby udržala kontrolu nad infláciou. V minulých halvingoch BTC – v poslednom v júli 2016, to bol asi rok, počas ktorého cena stúpla. V decembri 2017 dosiahol Bitcoin rekordnú hodnotu, takmer 20 000 dolárov.

Pompliano verí, že nasledujúci halving bude mať podobný vplyv. Tiež dodal, že keď k tomu pridáme podozrenie zo zníženia sadzieb a nákupov aktív ECB v roku 2020, cena BTC by mohla stúpnuť až na 100 000 dolárov!

Čo čítať ďalej?

Americké akcie padajú – Eurozóna sa snaží odvrátiť recesiu

Zdroj:
Cryptoglobe.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance