[Správy] Trumpove tarify ohrozujú ťažobných gigantov v Číne • Vražda v Nórsku: Osobný predaj Bitcoinu môže byť nebezpečný…

BITmarkets BITmarkets

Trumpove tarify ohrozujú ťažobných gigantov v Číne • Vražda v Nórsku: Osobný predaj Bitcoinu môže byť nebezpečný • Hlavná indická burza Zebpay sa presúva na Maltu • Sony využije blockchain na správu digitálneho obsahu • Prvá herná dAppka TRONbet mala v prvý deň veľký úspech

Trumpove tarify ohrozujú ťažobných gigantov v Číne

Čínskych ťažobných gigantov Bitmain, Canaan a Ebang zasiahli Trumpove colné tarify. Vplyv obchodnej vojny medzi USA a Čínou sa už začína prejavovať v oblasti ťažby kryptomien. Nové sadzby prezidenta Donalda Trumpa sú ďalšou príčinou obáv čínskych výrobcov ťažobného hardvéru. Na základe zmeny kategorizácie USA je ťažobný hardvér zaradený do kategórie „elektrické prístroje”. To znamená, že Bitmain a ďalší budú nútení zaplatiť navyše 27,6 % zo všetkých jednotiek predávaných v USA. Najhoršie zasiahnutý môže byť Bitmain, pretože zámorské tržby v rokoch 2016 a 2017 predstavovali 51 % celkových príjmov.

Sadzby na ťažobný hardvér nie sú jediným problémom týchto spoločností. Pokles cien kryptomien a konkurencia sú ďalšími nepriaznivými faktormi pre tieto spoločnosti. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine).

TIP na víkend: Blíži sa prvá konferencia o kryptomenách pod taktovkou Kryptomagazínu a Trading11. Príďte do Prahy v sobotu 20. 10. 2018 o 13:30. Detaily nájdete tu.

Vražda v Nórsku: Osobný predaj Bitcoinu môže byť nebezpečný

TV 2, miestna nórska televízia, ohlásila správy o vražde v Osle, ktorá sa stala v pondelok ráno. Úrady sa domnievajú, že zločin sa uskutočnil v čase od 7:50 do 12:10 hod. miestneho času. Anonymné zdroje z policajného oddelenia v Osle naznačili, že vražda sa stala hneď po ukončení finančnej transakcie s Bitcoinom. Grete Lien Metlid, vedúca oddelenia spravodajstva a vyšetrovania policajného oddelenia v Osle, uviedla, že o tejto záležitosti zatiaľ neposkytne ďalšie podrobnosti. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Hlavná indická burza Zebpay sa presúva na Maltu

Drsná regulačná klíma ohľadom kryptomien v Indii prináša svoje ovocie, nie však pre Indiu. Jedna z najväčších búrz v Indii – Zebpay – oznámila ukončenie svojej činnosti. Zaregistrovala sa na Malte s cieľom slúžiť nielen občanom ostrova, ale aj iným európskym krajinám. Na svojej webovej stránke Zebpay uvádza zoznam 20 krajín, ktorých občania majú prístup k službám burzy. Okrem Malty patria medzi hlavné európske krajiny Francúzsko, Nemecko, Taliansko, Holandsko, Írsko, Švédsko a Dánsko. Na Malte je spoločnosť Zebpay zaregistrovaná pod názvom Awlencan. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Sony využije blockchain na správu digitálneho obsahu

Zábavný gigant Sony oznámil vývoj systému založeného na blockchaine, ktorý bude slúžiť na správu digitálneho obsahu (DRM). Systém vychádza z predchádzajúcej platformy, ktorá sa zaoberá autentifikáciou, zdieľaním a spravovaním práv pre spoločnosť Sony Global Education. Nový systém bude obsahovať aj funkcie na spracovanie informácií súvisiacich s právami. Otvára cestu sledovaniu hudby, videí, filmov, kníh, hrania hier a obsahu VR na blockchaine. Spoločnosti a tvorcovia obsahu tradične zodpovedajú za manažment práv ich obsahu, od vytvorenia až po zdieľanie. Pomocou technológie blockchain môžu tvorcovia automatizovať proces a zjednodušiť ho bez toho, aby vyžadovali centralizovaný alebo manuálny monitorovací mechanizmus. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine).

Vážení priatelia, pozývame vás na konferenciu, ktorú organizuje Kryptomagazín/Trading11 spolu s RoboMarkets v sobotu 20. 10. 2018 o 13:30. Viac sa dozviete tu.

Prvá herná dAppka TRONbet mala v prvý deň veľký úspech

Na blockchaine TRON (TRX) bola tento týždeň spustená nová dAppka s názvom TRONbet. TRONbet je hra s kockami, o ktorej sa preukázalo, že ponúka „spravodlivé” šance pre hráčov, ktorí majú chuť hazardovať on-line. Hneď v prvý celý deň spustenia skončil úspešne. Hralo sa viac ako 10.000 hier. Hráči musia mať TronLink a TRX na hranie. Niektorým on-line hráčom sa podarilo dosiahnuť veľký úspech a dApp už má kategóriu high roller. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.