Swissquote profituje z krypromien, zisky narástli o 44% • Tron (TRX) spustil svoju kryptopeňaženku • Blockstream vo veľkom nakupuje ASIC • Akceptácia kryptomien. Gibraltar United bude platiť hráčov v kryptomenách • Northern Trust: Inštitucionálny investori si vyžiadali kryptomeny • Výskum zistil, že 90% podnikových “Blockchain” projektov sa nikdy neuskutoční

Swissquote: 44% zvýšenie zisku po pridaní krypto-služieb

Švajčiarska skupina online bankingu Swissquote v prvom polroku 2018 značne profitovala z pridania kryptomien do súboru svojich služieb. Správy prichádzajú v dobe, keď väčšina švajčiarskych bánk odmieta poskytovať služby rastúcemu krypto-sektoru. Skupina Swissquote zaznamenala z prvej polovici tohto roka zisk vo výške 25,7 milióna CHF (~ 26,1 milióna USD), čo predstavuje nárast o 44 percent v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Tron (TRX) oznámil spustenie TronWallet

Tron oznámil debut aplikácie TronWallet pre Android. Nová aplikácia je k dispozícii na prevzatie v službe Google Play a čoskoro sa dostane do služby iOS.

  • Tu je prehľad niektorých funkcií aplikácie:
  • Plne decentralizovaná peňaženka P2P bez prihlásenia a bez registrácie
  • Lokálne tajné šifrovanie + PIN
  • Podporované sú všetky sieťové Tron operácie s výnimkou ‘create token’
  • Upozornenie ihneď po spracovaní transakcií
  • Ochrana osobných údajov – súkromné kľúče patria iba používateľovi

Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Blockstream vo veľkom nakupuje ASIC, buduje mining centrum?

Blockstream, popredný poskytovateľ blockchain technológií, očividne kúpil veľké množstvo mining zariadení od čínskeho výrobcu Innosilicon. Verejne dostupné medzinárodné námorné údaje (nákladný list) odhaľujú, že veľké množstvo ASIC zariadení Innosilicon bolo dovezené z Číny do USA firmou Blockstream. Ide o štyri kontajnery obsahujúce 62 paliet označených ako “TI”. Veľmi pravdepodobne to odkazuje na Terminator od Innosilicon. Najnovšie verzie sa predávajú za cenu 1118 USD. Pri každej palete, ktorá môže mať až 72 jednotiek, by to znamenalo, že Blockstream mohol kúpiť približne 4650 Terminátorov v celkovej hodnote takmer 5,2 milióna dolárov. Zriaďuje snáď spoločnosť Blockstream vlastné mining centrum? Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Akceptácia kryptomien. Gibraltar United bude platiť hráčov v kryptomenách

Gibraltár United urobil rozhodnutie, aby sa stal prvým futbalovým klubom na svete, ktorý bude platiť svojim hráčom v kryptomene, uvádza The Guardian. Pablo Dana, majiteľ Gibraltár United a spoluzakladateľ Quantocoin (QTc), oznámil, že zakotvil do všetkých zmlúv, že hráči budú od budúcej sezóny vyplácaní v QTC. Cieľom je podnietiť verejné osvojenie a integráciu QTC do každodenných finančných služieb. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN) https://cryptoslate.com/first-football-team-gibraltar-united-to-pay-players-in-cryptocurrency/

Finančný gigant Northern Trust expanduje do blockchainu a kryptomien

Northern Trust, 486. najväčšia spoločnosť v USA, sa stala najnovším finančným gigantom, ktorý rozširuje svoje operácie o kryptomeny a blockchain. Ako uviedla spoločnosť Forbes, 129-ročná inštitúcia teraz spravuje vybranú skupinu hedžových fondov obchodujúcich s Bitcoinom a Ethereom a zahŕňa softvér založený na blockchaine na riadenie workflow súkromného kapitálu. Zdá sa, že Northern Trust v Chicagu uspokojuje požiadavky svojich hlavných klientov – korporácií, inštitucionálnych investorov a fyzických osôb, ktorí zverili spoločnosti do správy 10,7 bilióna dolárov. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Výskum zistil, že 90% podnikových blockchain projektov sa nikdy neuskutoční

Ak ste sledovali hlavné finančné spravodajské zdroje nemohli ste si nevšimnúť častý humbuk okolo blockchain projektov. Výskumníci spoločnosti SayForrester Research Inc. (globálna poradenská spoločnosť NASDAQ: FORR) zistili, že 90% firemných pilotných blockchain projektov, zvyčajne ohlásených s veľkými fanfárami sa nikdy neuvedie do života. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/  (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance