[Správy] Spoluzakladateľ Apple: Iba Bitcoin je čisté digitálne zlato • Až 52 % tradičných maklérov je ochotných investovať do kryptomien…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Spoluzakladateľ Apple: Iba Bitcoin je čisté digitálne zlato • Až 52 % najlepších tradičných maklérov je ochotných investovať do kryptomien • Investičný gigant Fidelity spúšťa služby digitálych aktív • Vo viac ako 100 000 bankomatoch v USA je teraz možné nakúpiť Bitcoin • Binance spustila svoju pobočku v Ugande

Spoluzakladateľ Apple: Iba Bitcoin je čisté digitálne zlato

Spoluzakladateľ spoločnosti Apple Steve Wozniak bol odhalený ako spoluzakladateľ nedávno založeného fondu rizikového kapitálu EQUI Global zameraného blockchain.

Nový fond rizikového kapitálu sa zameriava na zmenu koncepcie tradičného priemyslu tým, že umožňuje neinštitucionálne investície a zároveň umožňuje investorom obchodovať na externých kryptografických burzách prostredníctvom spoločnosti EquiTokens. Infraštruktúra spoločnosti EquiTokens je údajne založená na blockchaine Ethereum (ETH).

Zdá sa, že Wozniak zmenil svoj skeptický postoj ku kryptosvetu. Len nedávno vyhlásil, že blockchain je bublina podobná ére „dotcom.” Wozniak teraz hovorí o Bitcoine pozitívne, tvrdiac, že „iba Bitcoin je čisté digitálne zlato.” Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v angličtine).

Až 52 % najlepších tradičných maklérov je ochotných investovať do kryptomien

LendEDU v spolupráci s The Daily Hodl v novom prieskume, ktorý sa zaoberá kryptomenami, skúma nevyužitý trh tradičných investorov. Výsledky ukazujú, že 52 % respondentov by pravdepodobne použilo svoje maklérske účty na investovanie do kryptomien, ak by existovala taká možnosť, a 59 % tradičných investorov sa domnieva, že v blízkej budúcnosti ich spoločnosti ponúknu kryptomeny.

Účastníci zdieľali silnú ochotu investovať do kryptomien napriek tomu, že Bitcoin pochádza z dark webu, heslá sú ťažkopádne, alebo že absentuje konsenzus medzi orgánmi USA o tom, ako by mali byť regulované nespočetné typy kryptomien. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine).

Investičný gigant Fidelity spúšťa služby digitálnych aktív

Americká investičná spoločnosť Fidelity, ktorá spravuje viac ako 7,2 bilióna dolárov v klientskom majetku, oznámila spustenie novej spoločnosti Fidelity Digital Asset Services. Nová spoločnosť bude ponúkať služby v oblasti úschovy a obchodovania s digitálnymi aktívami zamerané na inštitucionálnych investorov. Zatiaľ nebude otvorená pre maloobchodných investorov. Podľa tlačovej správy sa spoločnosť Fidelity Digital Assets Services zameria na poskytovanie bezpečného, kompatibilného a inštitucionálneho riešenia pre ukladanie Bitcoinu, Etherea a iných digitálnych aktív. Tom Jessop, šéf spoločnosti, povedal pre CNBC, že nová spoločnosť využije všetky zdroje veľkej organizácie. Spoločnosť Fidelity už údajne spolupracuje s viac ako 13 000 inštitucionálnymi klientmi, ktorých chce nasmerovať do rozvíjajúceho sa kryptopriestoru. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine).

Vo viac ako 100 000 bankomatoch v USA je teraz možné nakúpiť Bitcoin

Podľa tlačovej správy, ktorú vydala spoločnosť Finextra, všetky bankomaty Genmega v krajine sú v súčasnosti aj Bitcoin bankomatmi. Na základe partnerstva s LibertyX budú bankomaty Genmega ponúkať ako doplnok funkciu LibertyX. Táto aktualizácia umožňuje nakúpiť Bitcoin (BTC) v akomkoľvek bankomate Genmega v USA. Čo sa týka partnerstva, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti LibertyX Chris Yim povedal:

„Posledných päť rokov neúnavne pracujeme na tom, aby sme uľahčili nakupovanie kryptomien, a teraz prinášame jednoduchosť, pohodlie a dôveru pre nákup kryptomien prostredníctvom nadčasového bankomatu.”

Jednou z hlavných prínosov riešenia je jednoduchosť, ktorú prináša do nákupného procesu BTC. Väčšina ľudí, ktorí sú oboznámení s tým, ako pracovať s bankomatom, by nemali mať problémy s nákupom BTC z bežného bankomatu pomocou rozhrania LibertyX. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine).

Binance spustila svoju pobočku v Ugande

Dňa 15. októbra oznámila spoločnosť Binance začiatok svojej pobočky v Ugande. Najväčšia digitálna zmenáreň peňazí na svete hovorí, že používatelia vo východoafrickom štáte sú teraz schopní okamžite začať plnú verifikáciu účtu a zároveň majú možnosť vkladov a výberov miestnej fiat meny, ugandského šilingu. Wei Zhou, finančný riaditeľ spoločnosti Binance, vyhlásil:

„Sme nesmierne hrdí na oficiálne spustenie našej fiat-kryptoburzy v Ugande. Usilovne sme sa na spustenie pripravovali s našimi miestnymi partnermi, pretože náš tím prvýkrát navštívil Ugandu v apríli 2018.”

Burza bude spočiatku podporovať obchodovanie medzi ugandským šilingom Bitcoinom (BTC) a Ethereom (ETH). V priebehu nasledujúcich mesiacov pridá viacero obchodných párov. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

4

Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

5

Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka