[PREHĽAD TRHU] Bitcoin – najzáhadnejšie aktívum na svete – všetko, čo potrebujete vedieť

BITmarkets BITmarkets

Bitcoin sa za posledné dva týždne prekvapivo drží nad hladinou 6500 $. Tá predstavuje silnú podporu, ktorá nás už niekoľkokrát uchránila od záhuby. Zdá sa, že trh túto technickú hladinu akceptuje a väčšina traderov pod ňou s obľubou nakupuje. 

Pred troma mesiacmi som svojej najlepšej kamarátke odporučil nákup tesne pod 6500 $. Prešli tri mesiace a… stále je na nule. To je na trhu s kryptomenami veľmi nezvyklé. Rovnako ako ona, aj ja som väčšinu BTC coinov nakúpil pod 6 500 $, a nikdy som neľutoval.

Je toto naše dlhodobé dno? Kryptocelebrity nákup v intervale 6 – 7 tisíc dolárov označili za veľmi lukratívny. Majú naozaj pravdu? Pri pohľade na denný graf sa nemôžem ubrániť úsmevu. Bitcoin sa v posledných týždňoch neohrozene drží a zdá sa, že čoskoro vystrelí hore. A nedávny prepad na 6300 $? To bol iba Bart!

Viac informácii o Barte nájdete tu.

Je Bitcoin skutočne na ceste ku hviezdam?

Áno, je to tak. Naleteli ste mi. Zabudnite na Moon. V roku 2018 sa ho nedočkáme. Obchodníci z Trading11 sa vyjadrili jasne. Dno dosiahneme na konci tohto roka, čo bude korelovať s vývojom ceny Bitcoinu v roku 2014 (po poslednom veľkom hype), a samozrejme, s mojou dlhodobou predikciou:

[PREHĽAD TRHU] A technická analýza nefunguje? – predikcia na najbližších 100 dní

Bitcoin sa nachádza vo formácii Falling Vedge a osobne neočakávam, že sa z nej v najbližších týždňoch dostane. Jednoducho, padáme. Ale je tu nádej!

Je možné, že čoskoro zlomíme downtrend?

Poprave, možné to je. Stačí sledovať týždenný graf BTC/USD a každý amatér si okamžite všimne, že cena 6000 $ pôsobí ako veľmi silná podpora. A táto podpora sa zatiaľ drží.

V súčasnej situácii ovplyvnenej chaosom okolo Tetheru (viac nájdete tu) je skutočne veľmi náročné predikovať čokoľvek, no momentálne som na vážkách a prelomeniu podpory
6000 $ dávam 50 % šancu.

Možno to znie antiklimaticky, ale ak sa táto podpora udrží, znamená to jediné. Bitcoin pôjde hore! A do roka tu budeme mať nové all time high, podobne, ako v roku 2016 (pozrite si grafy).

Je dôležité si uvedomiť, že napriek nedávnej pumpe stále platí dlhodobý downtrend. Buďte teda pri nákupoch veľmi obozretní.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: