[Správy] SEC navrhla zmeny v Bitcoin ETF • Fundstrat: Väčšina inštitúcií verí, že Bitcoin sa odrazil od dna …

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

SEC navrhla zmeny v Bitcoin ETF • Fundstrat: Väčšina inštitúcií verí, že Bitcoin sa odrazil od dna • Alibaba podala patent pre blockchain smart kontrakty • Petro bude bude zalistované na 6 globálnych kryptoburzách • Univerzita Yale investovala do dvoch kryptofondov

SEC navrhla zmeny v Bitcoin ETF

Komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) USA predložila zmeny a doplnenia navrhovaných pravidiel týkajúcich sa viacerých návrhov ETF. Pozmeňujúce a doplňujúce návrhy boli predložené vo štvrtok popoludní a majú vplyv na deväť mimoburzových ETF navrhnutých tromi rôznymi skupinami.

Dňa 26 októbra 2018 budeme vedieť viac. To je nová lehota, ktorú môžu pozorovatelia ETF sledovať vo svojich kalendároch. Vtedy bude musieť SEC rozhodnúť o Bitcoin ETF, navrhnutých spoločnosťami GraniteShares, ProShares a Direxion. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v EN)

Fundstrat: Väčšina inštitúcií verí, že Bitcoin sa odrazil od dna

Zdá sa, že inštitucionálne stanovisko voči Bitcoinu je meradlom jeho cenovej projekcie. Prieskum na Wall Street zistil, že potenciálni tvorcovia trhu budú viac býčí, ako ich maloobchodní kolegovia. Správa je založená na prieskume spoločnosti Fundstrat z 30. Septembra. Prieskum bol vykonaný medzi 25 nešpecifikovanými inštitúciami a 9 500 používateľmi služby Twitter.

Pričom 54 percent inštitúcií verí, že Bitcoin už dosiahol svoju najnižšiu úroveň v porovnaní s menšinou 44 percent respondentov v službe Twitter. Napriek tomu, že názor týchto 25 utajených inštitúcií pridáva Bitcoimnu na váhe, tí, ktorí počítajú s raketovou jazdu nahor, až za hranice býčieho trhu z roku 2017, si na to môžu ešte nejaký čas počkať. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Alibaba podala patent pre blockchain smart kontrakty

Elektronický obchodný gigant Alibaba podal patentovú prihlášku s Úradu pre patenty a ochranné známky Spojených štátov. Patent je určený pre systém založený na blockchaine, ktorý môže umožniť správcovi tretej strany, aby v prípade nezákonných činností zasahoval do procesu smart kontraktu.

Patentová prihláška spoločnosti Alibaba opisuje blockchain transakčnú metódu umožňujúcu oprávneným stranám zastaviť užívateľské účty spojené s nezákonnými činnosťami a zasiahnuť do siete. Patentová prihláška kladie dôraz na skutočnosť, že existujú výhody blockchain technológie, ako je otvorenosť, nemennosť a decentralizácia. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinexchangeguide.com/ (v EN)

Petro bude bude zalistované na 6 globálnych kryptoburzách, tvrdí prezident Maduro

V snahe o zotavenie sa z hospodárskej krízy, v ktorej sa v súčasnosti nachádza Venezuela, prezident Nicolas Maduro oznámil spustenie Petra na svetových trhoch. Petro je kryptomena, ktorá je podľa najnovšej správy podporovaná ropnými, zlatými, železnými a diamantovými aktívami. Podľa spoločnosti Venezuelanalysis.com Maduro tiež uviedol, že Petro bude k dispozícii od pondelka 8. októbra. Nezmienil sa však o názvoch platforiem, na ktorých bude uvedený digitálny majetok. Napriek pokusu vlády Venezuely vytvoriť humbuk okolo Petra, existuje viac pochybností než vzrušenia okolo štartu. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v EN)

Univerzita Yale investovala do dvoch kryptofondov

Začiatkom tohto roka John Lore, zakladateľ spoločnosti Capital Fund Law Group, navrhol, aby akademické inštitúcie začali investovať do kryptopoctu na “obmedzenej báze zo strategických dôvodov”. K tejto výzve sa pripojila významná univerzita. Bloomberg uvádza, že Yale University, investovala do fondu Paradigm a súčasne spoločnosť CNBC informuje, že David Swenson, “Warren Buffet” z Yale, investoval univerzitné peniaze do kryptofondu spoločnosti Andreessena Horowitza (a16z). Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v EN)

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka