[Správy] Ripple Xpring plánuje spustiť platformu pre vývojárov – Ľudia v USA majú teraz možnosť kúpiť Bitcoin za nulový poplatok

0

Prinášame vám stručné zhrnutie tých najdôležitejších správ uplynulého dňa. A na čo sa môžete tešiť? ♦ Ripple Xpring plánuje spustiť platformu pre vývojárov  ♦ Ľudia v USA majú teraz možnosť kúpiť Bitcoin za nulový poplatok ♦

LVL Corporation dostalo zelenú – Od apríla spustí obchodovanie Link na japonskej burze
Ripple Xpring plánuje spustiť platformu pre vývojárov – Otvorí sa tak cesta globálnemu prijatiu tejto platobnej metódy?
Ľudia v USA majú teraz možnosť kúpiť Bitcoin za nulový poplatok

LVL Corporation dostalo zelenú – Od apríla spustí obchodovanie Link na japonskej burze

Spoločnosť LVC Corporation, čo je dcérska spoločnosť krypto gigantu Line, začne v apríli v Japonsku obchodovanie so svojou vlastnou kryptomenou Link. Spoločnosť LVC tiež vyvíja systém určený na debut kryptomeny Link na miestnej burze kryptomien BitMax. Link už v polovici októbra 2018 začal obchodovanie na svojej medzinárodnej burze kryptomien BitBox. Vzhľadom k prísnejším národným predpisom o kryptomenách v Japonsku musela LVC počkať na získanie licencie od miestnych finančných regulačných orgánov, kým mohla v krajine spustiť BitMax. Podľa oficiálnych internetových stránok umožňuje spoločnosť Line svojim držiteľom prístup k širokému spektru služieb a DApps.

Line nie je jedinou sociálnou aplikáciou, ktorá sa v súčasnosti pokúša vytvoriť vlastnú kryptomenu. Ďalšími sú napríklad aplikácie Kik, Telegram, WhatsApp a gigant Facebook. Kik aj Telegram sa v súčasnosti stretávajú v právnych bitkách s komisiou pre cenné papiere a burzy Spojených štátov. V týchto sporoch ide o údajný predaj neregistrovaných cenných papierov občanom USA.

Ripple Xpring plánuje spustiť platformu pre vývojárov

Ripple Xpring spustí komunitnú webovú stránku a fórum označované ako DevRel pre svoju vývojársku platformu. Xpring pôvodne fungoval ako investičná platforma firmy Ripple. V októbri 2019 však Ripple spustil tiež vývojársku platformu Xpring, ktorá tvorcom poskytla miesto na digitalizáciu peňazí. O niekoľko mesiacov neskôr, v decembri 2019, pridal Xpring do svojej platformy funkcie vrátane SDK, ktoré pridali kompatibilitu pre aplikácie programátorov a otvorili tak brány ďalším inováciám.

Zároveň je cieľom Xpringu predstaviť vývojárom užitočné materiály a tutoriály. Ďalej sa chystajú pripravovať konferencie, rovnako ako poskytovať technickú podporu, a to všetko v snahe zapojiť komunitu okolo platformy Xpring do jej chodu.

Mohlo by vás zaujímať: 51% útoky pribúdajú, v ohrození je aj BTC – Čo je double spending a ako funguje?

Ľudia v USA majú teraz možnosť kúpiť Bitcoin za nulový poplatok

Ľudia v Spojených štátoch majú teraz možnosť kúpiť si Bitcoin za americký dolár bez poplatku. Burza bitFlyer začala pri príležitosti uvedenia do prevádzky svoju kampaň pre svojich amerických zákazníkov. Funkcia „zero-fee“ je dostupná iba pre obchodnú dvojicu BTC/USD a bola implementovaná na obchodný nástroj bitFlyer Pro a bitFlyer Lightning. Kampaň je automaticky aplikovaná na všetkých nových aj existujúcich zákazníkov bitFlyer USA.

BitFlyer má sídlo v Japonsku a dcérsku spoločnosť v Európe. Táto ponuka bitFlyer USA je novou exkluzívnou príležitosťou tejto burzy, ktorá bola v USA uvedená už v novembri 2017. V súčasnosti pôsobí v 47 štátoch USA, zároveň je bitFlyer nositeľom významnej kryptomenovej licencie známej ako BitLicense, ktorá umožňuje podnikom legálne poskytovať služby súvisiace s kryptomenami v štáte New York.

Čo čítať ďalej?

Nová lepšia sociálna sieť Voice založená na blockchaine – Veľká konkurencia pre Facebook?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre