Novinky kryptomeny.
Novinky kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/SergeyDudyrev

Prinášame vám stručný prehľad najdôležitejších správ za tento víkend.

Ripple plánuje začleniť služby Western Union – Investori do akcií sledujú Bitcoin pre predpoveď chovania akciových trhov – Belgický regulátor zverejnil mená 19 podozrivých búrz – Podľa JP Morgan je blockchain najprevratnejšia technológia pre finančné služby – Regulácia je v skutočnosti pre kryptomeny prínosom – Thajsko sa chystá na regulácie ICO a kryptomien – Austrálske úrady vyšetrujú online krypto stávkovú firmu Justbet – Japonsko bude využívať solárnu energiu pre ťažbu kryptomien

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Minulý štvrtok Ripple oznámil, že si zaistil služby bývalého moderátora televízneho seriálu Bloomberg Corbyho Johnsona. Teraz sa zdá, že má Ripple v pláne ešte zaujímavejšie veci. A to možnosť, že začlení do svojich služieb Western Union. To by znamenalo, že dosiahne to, čoho sa snažia dosiahnuť všetky veľké kryptomeny: celosvetového využívania, pokiaľ nie rovno prevzatia celého platobného systému. Celý článok v angličtine TU.

Kryptomeny

Mnoho obchodníkov uviedlo, že začali venovať väčšiu pozornosť vysoko volatilnej digitálnej mene potom, čo utrpela prudký pokles zhruba mesiac pred globálnym poklesom akciového trhu. Niektorí investori hovoria, že tandemové pohyby naznačujú, že Bitcoin môže byť barometrom sentimentu investorov. Pokiaľ akcie smerujú k ďalšiemu veľkému poklesu, Bitcoin najskôr podľa nich spadne prvý. Celý článok v angličtine TU. 

Burzy

Belgický finančný úrad zverejnil zoznam 19 kryptobúrz, na ktoré obdržal sťažnosti. Regulátor hovorí, že tieto platformy vykazujú známky podvodu. Celý článok v angličtine TU.

Blockchain

JP Morgan v spoločnej správe s manažérskym konzultantom Olivem Wymanem tvrdí, že blockchain je napriek rizikám veľmi dobrá technológia. JP Morgan taktiež uviedol dôvody, prečo sa správcovia aktív snažia pochopiť a prijať blockchain. Podľa JP Morgan prinesie blockchainová technológia radikálny posun v spôsobe, akým analytici přemýšľali o finančných aktívach a v spôsobe, akým bude finančné odvetvie v budúcnosti fungovať. Celý článok v angličtine TU. 

Regulácie

Pre činnosť kryptobúrz bude vyžadovaná v USA registrácia u SEC. Väčšina ľudí sa automaticky domnieva, že to je pre kryptomeny zlá správa. Ale podľa autora článku by to malo vyčistiť veľa podvodov a podvodných jednaní v tejto oblasti. A to bude vo výsledku pre kryptomeny prínos. Celý článok v angličtine TU. 

Thajský miestopredseda vlády prikázal, aby bol zákon o kryptomenách a počiatočných ponukách mincí (ICO) dokončený do mesiaca. Regulátori sa stretli a zhodli na tom, že je treba pre kryptomeny a ICO zaviesť nový “zvláštny zákon”. Celý článok v angličtine TU. 

Austrálske úrady oznámili, že v súčasnej dobe je Justbet, internetová stránka pre online športové stávky v Bitcoinoch, predmetom šetrenia. Tato webová stránka bola zaregistrovaná ako austrálska, avšak jej IP adresu možno vystopovať do stredoamerickej Kostariky. Celý článok v angličtine TU. 

Biznis

Kumamoto-Energy, miestny výrobca elektriny v Japonsku, oznámil, že využije solárnu energiu pre ťažbu kryptomien. Celý článok v angličtine TU. 

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance