[Správy] Rast Bitcoinu spôsobili ázijské trhy • Najlepšie a najhoršie kryptomeny v prvom polroku 2018 a ďalšie novinky

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
BITmarkets BITmarkets

Rast Bitcoinu spôsobili ázijské trhy • Najlepšie a najhoršie kryptomeny v prvej polovici roku 2018 • Binance vstúpi do Južnej Kórey •  Darčeková krypto-karta e-gift je už k dispozícii • MetaMask bol stiahnutý z Google Chrome • Japonské kryptoburzy chcú znížiť pákové limity • Bitmain chce zvýšiť transparentnosť • Americký prezidentský kandidát prijíma kryptomeny

Ázijské trhy zohrali významnú rolu v raste Bitcoinu

V dôsledku nedávneho nárastu cien Bitcoinu sa mnohí analytici snažili rozumne vysvetliť cenové pohyby. Niektorí odborníci sa domnievajú, že do hypu vyústili správy o blížiacom sa pozitívnom rozhodnutí o BTC ETF zo strany SEC. Avšak dvaja analytici, Mati Greenspan z eToro a Clem Chambers z ADVFN, veria, že rastúcu cenu BTC spôsobil rast objemu obchodovania na ázijskom trhu.

Okrem toho pôsobí na Bitcoin pozitívne aj súčasná hospodárska situácia medzi USA a Čínou, pričom BTC predstavuje zábezpeku proti ekonomickej neistote. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Najlepšie a najhoršie kryptomeny v prvej polovici roku 2018

Zaujíma vás, ktoré altcoiny boli v prvom polroku 2018 najlepšie a ktoré najhoršie? Nie sú veľmi známe.

Najlepšia kryptomena v prvej polovici roka 2018 bol Paccoin ($PAC), „kryptomena tretej generácie” so ziskom +1 481,33 percenta, pričom jeho cena je nižšia ako 0,005 USD. Druhý bol Hexx (HXX) s rastom +1 268,96 %. Po nich nasledujú Mithril (MITH +922,52 %), Casinocoin (CSC +139,63 %) a Ontology (ONT +109,14 %).

Najhoršie dopadol neslávny Bitconnect, stratil -99,88 %, nasleduje ho Mybit Token so stratou -99,59 %. Ďalšími sú OP Coin -98,23 % a Rise -97,01 % , ktoré sú teraz takmer bezcenné. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Binance sa chystá rozšíriť svoju činnosť do Južnej Kórey

Kryptoburza Binance sa chystá rozšíriť svoju činnosť do Južnej Kórey. Generálny riaditeľ Changpeng Zhao zdôraznil význam kórejského trhu a poznamenal, že niektorí Kórejčania už Binance používajú, najmä na obchodovanie s novšími kryptomenami. Binance však údajne čaká na nové regulačné rámce krajiny, aby sa im prispôsobila ešte skôr, než skutočne začne svoju činnosť. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Coinbase spustila výbery kryptomien z e-gift kariet

Spoločnosť Coinbase dnes oznámila, že zákazníci v Austrálii a EÚ môžu teraz okamžite minúť svoje kryptomeny prostredníctvom kariet e-gift. Platforma sa tak stáva prvou, ktorá poskytuje možnosti priameho výberu z e-darčekových kariet. Projekt sa uskutočnil v spolupráci s WeGift, spoločnosťou zameranou na poskytovanie digitálnych darčekových kariet, a je v súčasnosti k dispozícii vo viacerých vybraných krajinách EÚ – Veľkej Británii, Španielsku, Taliansku, Francúzsku a Holandsku – a Austrálii. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

MetaMask bol stiahnutý z Google Chrome

MetaMask, rozšírenie prehliadača pre interakciu so sieťou Ethereum, bolo stiahnuté z internetového obchodu Google Chrome. MetaMask je jednou z najstarších a najrozšírenejších decentralizovaných aplikácií (DApps) v sieti Ethereum a slúži ako dôležitá brána pre používateľov siete. Spoločnosť uviedla:

„MetaMask bol odstránený z internetového obchodu Chrome. Nie sme si istí, prečo je to tak, keď získame viac informácií, budeme o tom informovať. Všetky ostatné prehliadače sú bez zmien.”

Viac sa dočítate TU: https://cointelegraph.com/ (v EN)

Japonské kryptoburzy chcú znížiť pákové limity

Japonské kryptoburzy, združené vo Virtual Currency Exchange Association (JVCEA), môžu čoskoro stanoviť prísny limit pre finančné páky (leverage), ktoré ponúkajú, s cieľom lepšie chrániť investorov. Združenie pozostávajúce zo 16 licencovaných kryptobúrz chce v rámci svojich samoregulačných pravidiel vymedziť pákové limity. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Mining: Bitmain chce zvýšiť transparentnosť

Bitmain, najväčšia ťažobná spoločnosť, chce zvýšiť transparentnosť. Vo svojom vyhlásení uvádza, že komunity obsluhované Bitmainom a jeho produktmi by mali byť čo najtransparentnejšie:

„Spoločnosť nemá žiadnu finančnú motiváciu zverejniť tieto informácie, ale verí, že je to správna vec pre krypto-spoločenstvo. Uznávame tiež, že najmä vďaka rozšíreniu (najmä v Severnej Amerike) publikum požaduje a zaslúži si väčšiu transparentnosť od lídrov krypto-priemyslu.”

Viac sa dočítate TU: https://bitcoinmagazine.com/ (v EN)

Americký prezidentský kandidát prijíma kryptomeny na svoju kampaň

Akceptácia kryptomien v USA napreduje. Andrew Yang, „Humanity First” kandidát na prezidenta USA, teraz prijíma Bitcoin, Ethereum a všetky tokeny ERC20 na podporu svojej prezidentskej kandidatúry. Yang je podporovateľom kryptomien a blockchainu a chce mobilizovať novú generáciu podnikateľov pre vytváranie pracovných príležitostí na báze nových technológií. Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI