Kryptomeny umožňujú radikálnu premenu internetu. Vďaka šikovnému dizajnu sa tak tvorí internet hodnôt. Mnoho projektov si všimlo potenciál kryptomien, ktorý umožňuje neodcudziteľné vlastníctvo dát. Covalent je tak jednou z naozaj veľkého množstva dátových peňaženiek, ktoré prichádzajú na trh.

Mnoho stránok na vás zarába. Dáta, ktoré generujete, sú novou ropou. Dobre to nedávno ukázal príklad Cambridge Analytica. Táto spoločnosť vylákala podvodným spôsobom od užívateľov Facebooku informácie o politickom zmýšľaní. Išlo o triviálnu záležitosť v podobe kvízov. Aj tak dostala spoločnosť zaplatené za dáta, ktoré neboli jej. Tento príklad dobre ilustruje fakt, že užívatelia svoje vlastné dáta naozaj nevlastnia. Cieľom projektu Covalent (a mnoho ďalších projektov) je vytvoriť bezpečnú dátovú peňaženku, kde bude mať užívateľ kontrolu nad tým, s kým dáta zdieľa.

Ultimátnym cieľom je potom vytvorenie ekosystému na predaj osobných dát. Covalent sa pýši vojenským bezpečnostným štandardom, čo však nie je žiadnou novinkou, pretože všetky kryptomeny musia mať vysoký štandard bezpečnosti. COVA chce tiež vytvoriť vlastné trhovisko, kde by mali užívatelia a spoločnosti dáta predávať a kupovať. V oblasti dátových peňaženiek je však konkurencia veľká.

Hlavné informácie:

  • Dátová peňaženka
  • Vysoká úroveň zabezpečenia
  • Dátové trhovisko pre výmenu dát
  • Smart kontrakty na off-chainoch
  • Decentralizovaná aplikácia Metadata

Kompletnú analýzu ICO Covalent (COVA) nájdete na Trading11.

Oficiálny web: http://covalent.ai/

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.