[Správy] Nové reštrikcie budú platiť od 1. augusta • Kryptomeny ako alternatíva k peniazom a ďalšie novinky

BITmarkets BITmarkets

Pozor! Nové reštrikcie ESMA od 1. augusta • Kryptomeny ako alternatíva k peniazom, tvrdí EP • Čínsky Nanjing spustil blockchain investičný fond vo výške 1,5 miliardy USD • Coinbase: neobchodovali sme s dôvernými informáciami • Prevádzkovateľ WeExchange a BitFunder obvinený z podvodov • USA zabavili 500 Bitcoinov • HoneyMiner: Nová cesta k miningu

CFD reštrikčné opatrenia platné už od 1. augusta

Od 1. augusta nadobúdajú platnosť reštrikcie pre obchodovanie na forexe, tiež s CFD kontraktmi všeobecne vrátane krypto GFD. Opatrenia prijaté ESMA zahŕňajú zníženie maximálnej páky (leverage) pre drobného klienta podľa volatility podkladového aktíva:

  • 30:1 pre hlavné menové páry
  • 20:1 pre vedľajšie menové páry, zlato a hlavné indexy
  • 10:1 pre komodity iné ako zlaté a hlavné akciové indexy
  • 5:1 pre jednotlivé akcie a iné referenčné hodnoty
  • 2:1 pre kryptomeny

A ďalšie… Viac sa dočítate TU: https://www.esma.europa.eu/ (v EN)

Kryptomeny môžu slúžiť ako alternatíva k peniazom, tvrdí EP

Nová analýza Výboru Európskeho parlamentu pre hospodárske a menové veci tvrdí, že kryptomeny sa môžu použiť ako alternatíva k peniazom. Toto vyhlásenie je súčasťou vyčerpávajúceho prieskumu, ktorý definuje fungovanie krypto a jeho vplyv na globálnu ekonomiku. Výsledky možno zhrnúť do nasledujúcich bodov

  • Kryptomeny môžu slúžiť ako alternatíva k peniazom
  • Krypto je rušivé a inovatívne
  • Centrálne banky môžu vydávať svoje vlastné digitálne meny
  • Krypto je výzvou pre regulačné orgány

Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Čínska dvojtvárnosť v krypto

Čína ukazuje zaujímavú dvojtvárnosť pokiaľ ide o kryptomeny a blockchain. Na jednej strane zákazy ICO a kryptoburzy. Na druhej strane fakt, že Čína má 70 percentný podiel na celkovom Bitcoin hashrate a je svetovým lídrom v oblasti blockchain patentov. Zdá sa však, že Čína uvoľňuje svoju politiku, prinajmenšom v prípade technológií založených na blockchaine. Dôkazom toho je aj mesto Nanjing, ktoré v snahe posilniť token ekonomiku a verejné blockchain projekty spustila investičný fond vo výške 10 miliárd jüanov (1,5 miliardy dolárov). Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

”Vďaka bohu že sa očistili” – Coinase neobchodovala s dôvernými informáciami

Spoločnosť Coinbase , najväčšia americká kryptoburza hovorí, že dlho očakávané vyšetrovanie sa po šiestich mesiacoch skončilo. Interné vyšetrovanie nepotvrdilo, že by došlo k obchodovaniu s dôvernými informáciami v súvislosti Bitcoin Cash. Správe o záveroch vyšetrovania sa však nepodarilo urobiť priaznivý dojem. Reakcie boli dosť suché:

Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN )

New York – Jon Montroll, prevádzkovateľ WeExchange a BitFunder

Jon Montroll, prevádzkovateľ WeExchange Australia Pty Ltd, ktorá fungovala ako služba pre depozit a výmenu Bitcoinov a BitFunder.com, ktorá umožňovala používateľom predávať virtuálne akcie obchodných subjektov za Bitcoiny bol obvinený z podvodu s cennými papiermi a z obštrukcií voči spravodlivosti. Vyhlásil US federálny prokurátor. Viac sa dočítate TU: https://www.reuters.com/ (v EN)

Vláda Spojených štátov zabavila 500 Bitcoinov

Federálna vláda USA zabavila 500 BTC, ktoré patrili Iráncom – v hodnote 25 miliárd riálov v čase nákupu, čo je zhruba 5,77 milióna USD. Sepehr Mohammadi, šéf iránskej Blockchain Association, uviedol, že konfiškácia začala minulý rok a stále pokračuje. Zdôraznil, že pocit mnohých je ten, že táto konfiškácia je kvôli sankciám zavedeným v USA voči Iránu. Viac sa dočítate TU: https://www.reuters.com/ (v EN)

HoneyMiner: Nová cesta k miningu

Ťažba kryptomien sa stala zdrojom zisku najmä pre veľké kryptofirmy. Nedávno založená spoločnosť HoneyMiner sa pokúša sprístupniť mining širokému spektru používateľov. HoneyMiner poskytne ľahko použiteľný softvér pre malých používateľov, aby sa mohli zapojiť do miningu s obyčajnými PC, bežiacimi na OS Windows. Používateľ pridelí časť výpočtového výkonu službe a pripojí sa k mining skupine využívajúcej tisíce až desaťtisíce PC. Viac sa dočítate TU: https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.