[SPRÁVY] Peňaženka MyEtherWallet pod DNS útokom

Novinky Peňaženka MyEtherWallet pod DNS útokom.
Peňaženka MyEtherWallet pod DNS útokom. Zdroj: shutterstock.com/RalfLiebhold
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Webová peňaženka MyEtherWallet pod DNS útokom – Pokiaľ vlastníte kryptomeny a prispievate na Wikipédiu, je to stret záujmov – Premiér Malty prehlásil o kryptomenách, že je to budúcnosť peňazí – CBOE chce znížiť poplatky za futures na polovicu – Polovica ruských ICO boli pyramídy – Zlodej ťažobného hardvéru na Islande zatknutý – BitPay oznámil, že umožní i kamenným obchodom platby s Bitcoin Cash – 20% veľkých finančných spoločností sa chystá na trh s kryptomenami tento rok – Senátor z Kalifornie navrhuje použitie blockchainu na registráciu dát o obchodoch s akciami – Walmart je pripravený na využívanie blockchainu 

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísala Denisa.

Správa dňa

Webová peňaženka MyEtherWallet zažila nepríjemný DNS útok (môže stále ešte trvať). Bližšie a aktualizované správy vám prinášame v samostatnom článku.

Tip redakcie: Ako sa chrániť vo svete kryptomien

Regulácie

Informačná stránka Wikipédie o „konflikte záujmov” (COI), ktorá popisuje etiketu pre svojich 140 000 aktívnych redaktorov, momentálne obsahuje odkaz na kryptomeny. Pokiaľ editujete stránky o kryptomenách, a zároveň ich vlastníte, môže ísť podľa Wikipédie o stret záujmov. Celý článok v angličtine TU.

Pokiaľ ide o efektívne regulácie a podporu kryptomien, je Malta už niekoľko rokov pred ostatnými krajinami. Premiér ostrovného národa Joseph Muscat tvrdí, že kryptomeny sú „nevyhnutná budúcnosť peňažného odvetvia” a vytvoria základ budúcej globálnej ekonomiky. Celý článok v angličtine TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Binance sa sťahuje na Maltu

Burzy

Burza CBOE chce zmeniť svoje ceny futures kontraktov. Navrhovaná zmena cien by znížila poplatky z futures kontrakty z 10 bodov (v hodnote 10 USD) na 5 bodov (v hodnote 5 USD). Ku zmene cien by mohlo dôjsť okolo 1. mája. Celý článok v angličtine TU.

Kryptomeny a ICO

Ruské ICO prilákali v minulom roku celkom 300 miliónov USD, ale polovica finančných prostriedkov pochádza z finančných pyramíd. To tvrdí Ruská asociácia pre kryptomeny a blockchain. Organizácia, ktorá zastupuje kryptokomunitu v krajine, práve pracuje na štandarde pre ICO, ktorý by pomohol investorom rozlíšiť skutočné projekty od podvodných schém. Ruské ICO tvorí 10% celkového globálneho objemu ICO. Celý článok v angličtine TU.

Mohlo by vás taktiež zaujímať: Rusko pripravuje systém na identifikáciu ťažiarov

Biznis

Islandský utečenec podozrivý z krádeže ťažobného hardvéru zo začiatku tohto roku, bol zatknutý amsterdamskou políciou, informuje Associated Press. Celý článok v angličtine TU.

Poskytovateľ platobných služieb BitPay oznámil, že umožní aj kamenným predajniam používať platby v Bitcoin Cash. Už teraz je služba dostupná pre platby v BTC. Celý článok v angličtine TU.

Mediálna spoločnosť Thomson Reuters zistila zaujímavé veci o svojich klientoch. Jeden z piatich klientov z oblasti finančných služieb uvažuje o obchodovaní s kryptomenami v tomto roku. Spoločnosť nedávno oslovila viac než 400 klientov na svojich dátových a obchodných platformách, vrátane spoločností ako sú Eikon, REDI, FXall a Elektron. Celý článk v angličtine TU.

Kalifornský senátor presadzuje blockchain pre zaznamenávanie informácií o akciách. Rád by umožnil spoločnostiam uplatniť „technológiu blockchainu alebo jednu či viac distribuovaných sietí”, aby zaznamenávali a uchovávali „názvy všetkých akcionárov spoločnosti, záznamy, adresu a počet akcií registrovaných na meno každého z týchto akcionárov a všetky emisie a prevody akcií spoločnosti.” Celý článok v angličtine TU.

Walmart Inc., americká maloobchodná spoločnosť a najväčší diskontný reťazec na svete, je pripravený používať technológiu blockchainu pre svoje oddelenie potravinárskych výrobkov, informovala agentúra Bloomberg. Celý článok v angličtine TU.

Tip redakcie: Blockchainové platformy predstavujú novú éru inovácií

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.