Peňaženka MyEtherWallet pod DNS útokom - neprihlasujte sa.
Peňaženka MyEtherWallet pod DNS útokom - neprihlasujte sa. Zdroj: shutterstock.com/SharafMaksumov

Máme potvrdené správy o tom, že webová peňaženka MyEtherWallet zažila nepríjemný DNS útok (a možno pod ním ešte stále je). Ak tam máte peniaze a niekoľko dní ste sa neprihlásili, ste v bezpečí. Odporúčame NEPRIHLASOVAŤ SA a vyčkať na ďalšie informácie. Budeme ich do tohto článku postupne dopĺňať a informovať vás o najnovšom dianí.

Čo je MyEtherWallet?

MyEtherWallet je služba, ktorá svojím klientom zdarma ponúka webovú Ethereum peňaženku. Stránka samotná nedrží vaše Ethereum, k privátnemu kľúču máte prístup iba vy. Každopádne, ak niekto získa vaše prístupové údaje, dostane sa k peniazom a môže si s nimi robiť, čo chce.

17:45 – Web MyEtherWallet.com bol/je pod DNS útokom. To znamená, že hackerom sa podarilo prebrať kontrolu nad DNS servermi a mohli takzískať od ľudí informácie, ktoré im dali prístup k ich účtom.

MyEtherWallet už o incidente informovala na svojom Twitteri:

Išlo vraj o servery Googlu. Človek by si myslel, že zrovna tie budú dostatočne zabezpečené :/

O ďalšom dianí vás budeme informovať. Ak nechcete nič zmeškať, prihláste sa na odber notifikácií (návod nájdete tu), prípadne nás sledujte na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance