[Správy] Oficiálne spustenie Fidelity Digital Assets! • Ponzi schéme OneCoin pravdepodobne navždy odzvonilo…

BITmarkets BITmarkets

Oficiálne spustenie Fidelity Digital Assets! • Ponzi schéme OneCoin pravdepodobne navždy odzvonilo • Zoznam pracovných pozícií spojených s blockchainom sa poriadne rozrastá • Až 80 % Etherea je držaných len na 7500 adresách • Môže dôjsť k flippening už pri najbližšom bull-rune? • 19 spoločností bude oficiálne používať XRP na medzištátne prevody.

Oficiálne spustenie Fidelity Digital Assets!

Máme tu zaujímavú novinku. Spoločnosť Fidelity Digital Assets sa rozhodla oficiálne spustiť svoju platformu pre prvých záujemcov. Ide o pokusnú testovaciu skupinu, ktorá bola dôkladné vopred vybraná. Počas najbližších mesiacov by sa mala táto skupina postupne rozrastať na základe výsledkov a ich následného spracovania a vyhodnotenia. Čo myslíte, pomôže táto správa zlepšiť náladu na trhoch?

Viac o tejto správe na Twitteri ale aj Mediume: medium.com, twitter.com

Ponzi schéme OneCoin pravdepodobne navždy odzvonilo

Zhruba 4-5 rokov dozadu sa aj na Slovensku objavovalo kvantum ľudí, ktorí prišli s „ideálnou investíciou.” Mala to byť bezpečná a takmer zaručená forma investície a rýchleho zárobku a výnosu. Išlo o „kryptomenu OneCoin”, centralizovanú Ponzi schému, ktorá pravdepodobne nemá v kryptomenovom svete obdoby (možno okrem Bitconeeeeeect!). Až teraz sa však konečne podarilo dostihnúť a obžalovať  Konstantina Ignatova, jedného z hlavných propagátorov tohto scamu. Ak sa ho podarí aj usvedčiť, do vezenia by mohol ísť na 20 rokov.

Viac o OneCoin scame: bitcoinist.com

Zoznam pracovných pozícií spojených s blockchainom sa poriadne rozrastá

To, že kryptomeny a blockchain samotný sú in, vieme asi všetci. Rovnako si to však uvedomujú aj veľké spoločnosti, ktoré čím ďalej, tým viac hľadajú šikovných ľudí s potenciálom a skúsenosťami v tomto sektore. Zoznam pracovných pozícií sa preto markantne rozrastá. Aktuálne sa mal rozšíriť až o 5000 pracovných miest. Najmä pozícia vývojára blockchainu alebo blockchain experta je teraz veľmi žiadaná. Poradenské spoločnosti ako EY, PwC alebo Delloite preto hľadajú stále viac a viac blockchain expertov, kedže veria, že táto technológia môže pomaly ale isto naberať na obrátkach.

Viac o rôznych pracovných pozíciách spojených s blockchainom na tomto linku: cryptoglobe.com

Až 80 % Etherea je držaných len na 7500 adresách

A opäť tu máme negatívnu správu o centralizácii kryptomien. To, s čím by mali kryptomeny najviac bojovať sa zdá byť pre nich stále väčší a väčší problém. O Bitcoine je známe, že je veľké množstvo coinov držaných malým množstvom adries (veľrybami). Avšak 7. marca spoločnosť Delphi Digital zverejnila prieskum, v ktorom uvádza, že až 80 % zo všetkého vyťaženého Etherea sa nachádza presne na 7 572 adresách. Opäť sa tak máme možnosť pýtať otázku: Sú kryptomeny naozaj centralizované?

Odpoveď možno nájdete aj na tomto linku: cointelegraph.com

Môže dôjsť k flippening už pri najbližšom bull-rune?

Aj táto správa sa týka kryptomeny Ethereum, avšak v oveľa pozitívnejšom význame. Podľa toho istého prieskumu rovnakej spoločnosti, Delphi Digital, môže mať Ethereum naštartované na poriadny rast. Ten by dokonca mohol viesť až k zosadeniu Bitcoinu z trónu (flippening). Avšak ide zatiaľ iba o veľkú špekuláciu. Na druhú stranu, šanca toho, že Ethereum pri najbližšom bullrune spraví lepšie výnosy ako Bitcoin, je obrovská. Či to však bude stačiť na to, aby došlo k flippeningu ostáva na teraz záhadou.

Viac informácií na túto tému na linku: bitcoinist.com

19 spoločností bude oficiálne používať XRP na medzištátne prevody

Zoznam spoločností, ktoré používajú xRapid na prevody medzi štátmi, sa poriadne rozrástol. Čoskoro začne túto technológiu oficiálne využívať ďalších 19 spoločností. Ide napríklad o Bittrex, Bitstamp, R3 alebo SendFriend.  Aj keď ide najmä o kryptomenové projekty a firmy, je jasné, že XRP sa môže tešiť veľkej obľube práve ako kryptomena využívaná na rýchle a lacné transakcie.

Kompletný zoznam nových spoločností využívajúcich XRP nájdete na tomto linku: dailyhodl.com

Čo čítať ďalej?

Koľko ľudí pracuje na Bitcoine a Ethereum – kde je zamiesené na problém?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.