Tvorcovia pyramídy OneCoin boli zatknutí

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Americký okresný prokurátor obvinil zakladateľov krypto pyramídy a ich digitálnu menu, ktorá fungovala v mnohých štátoch. Oznámenie vydalo okresné zastupiteľstvo v južnej štvrti New Yorku.

Zakladatelia a riaditelia spoločnosti OneCoin, Konštantín Ignatov a jeho sestra Ruja Ignatova, boli zatknutí 6. marca 2019 v Los Angeles. Súrodenci boli obvinení z prania špinavých peňazí a rôznych druhov podvodov, v ktorých údajne lákali investorov, aby investovali miliardy dolárov do podvodnej kryptomeny.

Spoločnosť OneCoin bola založená v roku 2014 a sídli v hlavnom meste Bulharska (Sofia). Projekt funguje ako marketingová sieť, prostredníctvom ktorej členovia dostávajú provízie za prilákanie ďalších potenciálnych investorov k nákupu balíčkov s kryptomenou.

Do podvodu sa im podarilo prilákať 3 milióny ľudí

OneCoin údajne viac ako tri milióny členov po celom svete. Keď bol Ignatov vypočúvaný, kedy budú môcť členovia OneCoinu vybrať svoje tokeny (mince) na stretnutí s investormi v Las Vegas, povedal:

Ak si tu preto, aby si len vyberal peniaze, ihneď opusť túto miestnosť, pretože nechápeš, o čom je tento projekt.

V komentároch k obvineniu uviedol prokurátor z Manhattanu z USA, Geoffrey S. Berman:

ako sa očakávalo, obžalovaní vytvorili spoločnosť KRYPTOMeNU” vo výške niekoľko miliárd dolárov, ktorá bola založená výLUČNE na lži a podvodE. Sľúbili veľké výnosY S minimálnYM rizikOM, ale toto podnikANIE bOlo pyramídou založenou skôr na pokrytectvE, než na ČÍSLACH.

Podvodníci s OneCoinom zarobili miliardy

Vyšetrovanie ukázalo, že medzi štvrtým štvrťrokom roku 2014 a tretím štvrťrokom roku 2016 mal OneCoin obrat 3,353 miliardy EUR a dosiahol zisk vo výške 2,232 miliardy EUR.

Čo čítať ďalej:

[Správy] Oficiálne spustenie Fidelity Digital Assets! • Ponzi schéme OneCoin pravdepodobne navždy odzvonilo…

Zdroj: ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz M.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.