[Správy] Nové maximá uvidíme v 1Q 2019, myslí si Mike Novogratz • Nuvoo znižuje ceny miningu BTC o 50 %…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Nové maximá uvidíme v 1Q 2019, myslí si Mike Novogratz • Nuvoo znižuje ceny miningu BTC o 50 % • GG World Lottery – naruší blockchain svet lotérie? • India vytvára výbor, ktorý bude intervenovať za blockchain vo vláde • Bitcoin sa stáva záchranou pre ľudí v problémových krajinách

Nové maximá uvidíme v 1Q 2019, myslí si Mike Novogratz

Mike Novogratz si myslí, že zvyšok roka 2018 neprinesie seizmický posun na kryptotrhoch:

“Nevidím to tak, že by sme do konca roka prelomili 10 000 dolárov, ale myslím si, že ak v prvom štvrťroku prídu inštitúcie, prinesie to nové maximá.”

Zaujímavé je, že časový rámec sa zhoduje s pravdepodobným termínom schválenia Bitcoin ETF americkými regulátormi. Tiež Fidelity Digital Assets Fidelity, ktorý má priviesť inštitucionálnych investorov do kryptosveta, pravdepodobne začne fungovať v januári alebo prvom štvrťroku. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v AJ)

Vážení priatelia, pozývame vás na konferenciu ktorú organizuje Kryptomagazin/Trading11 spolu s RoboMarkets v sobotu 20.10.2018 o 13:30. Viac sa dozviete tu.

Nuvoo znižuje ceny miningu BTC o 50 %

16. októbra 2018 oznámila spoločnosť Nuvoo, najväčšia Bitcoin mining spoločnosť v Kanade, vydanie novej koncepcie ťažby Bitcoinu. Spoločnosť už začala ponúkať štruktúru nízkych cien, ktorá by mohla narobiť problémy konkurentom ako Genesis, Hashflare a ďalším. Pán LeBlanc, zakladateľ a CEO spoločnosti Nuvoo, povedal:

“Máme najpokročilejšiu platformu na riadenie aktivít cloud ťažby s najefektívnejším partnerským plánom. Prišiel čas, aby svet vedel, že Nuvoo je oveľa stabilnejšou krypto-ťažobnou platformou v porovnaní s Genesis, ktorú mnohí označujú za najväčšiu svetovú mining spoločnosť. Teraz je naša cena o 50 % nižšia ako cena ťažby Genesis a udržiavací poplatok je nižší ako u ktoréhokoľvek iného konkurenta.”

Nuvoo sa tak stáva prvou spoločnosťou, ktorá vôbec ponúkala zákazníkom výhody plynúce z rozdelenia platieb až do 24 splátok. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

GG World Lottery – naruší blockchain svet lotérie?

GG World Lottery má ambície na to, aby zaviedla úplne online, transparentné a vládou regulované lotérie. Dôveryhodný a spoľahlivý reverzný model ICO, lukratívny affiliate systém a komplexný systém dividend sú len niekoľkými výhodami prinášajúcimi to, čo sa zdá byť jedným z najsľubnejších nadchádzajúcich projektov.

Bežné ICO sú zvyčajne spájané začínajúcimi spoločnosťami, ktoré nedokážu ukázať dostatok existujúcich produktov alebo služieb. Reverzné ICO sú naopak organizované spoločnosťami, ktoré existujú a majú dlhoročnú trhovú históriu a využívajú model získavania finančných prostriedkov ICO na rozšírenie svojho existujúceho portfólia služieb a produktov.

GG World Lottery je súčasťou spoločnosti GG International , ktorá už zostavila technológie, ako aj vynikajúci tím ľudí s rozsiahlymi a jedinečnými schopnosťami potrebnými na to, aby sa z nej stala globálna spoločnosť. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

India vytvára výbor, ktorý bude intervenovať za blockchain vo vláde

Internetová mobilná asociácia Indie (IMAI) 15. októbra oznámila, že vytvorí výbor na presadzovanie väčšej angažovanosti vlády v blockchain ekosystéme. Cieľom je identifikovať príležitosti a výzvy a spolupracovať s vládou, priemyslom a začínajúcimi podnikateľmi pri rozvíjaní ekosystému. Predsedníčka výboru Tina Singhová uviedla, že je presvedčená, že bloková technológia je “technológiou budúcnosti” a prinesie novú éru dôvery a zodpovednosti pre podniky:

“Blockchain je nepochybne technológiou budúcnosti, ktorá prináša decentralizáciu, dôveru a zodpovednosť do viacerých oblastí podnikania. Na to, aby bola efektívnejšia a vstúpila do hlavného prúdu, je potrebná intervencia vládnych orgánov, regulačných orgánov a podnikov.”

Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v AJ)

TIP na víkend: Blíži sa prvá konferencia o kryptomenách pod taktovkou Kryptomagazinu a Trading11. Príďte do Prahy v sobotu 20.10.2018 o 13:30. Detaily nájdete tu.

Bitcoin sa stáva záchranou pre ľudí v problémových krajinách

V októbri 2018 dosiahli objemy obchodovania Bitcoinu na peer-to-peer platforme LocalBitcoins najvyššie čísla v Argentíne, Venezuele a Egypte. Naopak, v krajinách ako Chorvátsko a Švajčiarsko sú na najnižšej úrovni od začiatku roka 2018.

Vzhľadom na pokračujúcu hospodársku krízu v Argentíne možno nie je prekvapujúce vidieť, ako sa ľudia zameriavajú na Bitcoin ako útočisko pre svoje bohatstvo. Od apríla 2018 sa argentínska fiatová mena peso výrazne znížila voči doláru, čím výrazne oslabila výdavky obyvateľov.

Taktiež vo Venezuele je zaznamenaný nový objem obchodovania s BTC. Obrovský rozsah problémov krajiny spôsobil, že ľudia sa musia chopiť Bitcoinu.

Na rozdiel od ostatných dvoch krajín s rekordnými objemami obchodovania s BTC, Egypt nie je uprostred hospodárskeho poklesu. Zdá sa, že krajina profituje z hospodárskych reforiem, ktoré začali v roku 2016. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.