[Správy] NASDAQ čoskoro zahrnie dva nové kryptoindexy do svojej platformy • Clipper, krypto-jacking malvér, bol identifikovaný na Google Play…

Novinky Prinášame vám najnovšie správy
Prinášame vám najnovšie správy. Zdroj: shutterstock.com/Tero Vesalainen
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

NASDAQ čoskoro zahrnie dva nové kryptoindexy do svojej platformy • Clipper, krypto-jacking malvér, bol identifikovaný na Google Play • JPMorgan prekvapuje, plánuje vydať svoj JPM coin • Indonézsky regulačný orgán pre futures vydáva nové pravidlá pre kryptoaktíva

NASDAQ čoskoro zahrnie dva nové kryptoindexy do svojej platformy

Druhá najväčšia burza cenných papierov na svete, spoločnosť NASDAQ, oznámila vstup Bitcoin Core a Ethereum na trh od 25. februára 2019. Nové indexy – Bitcoin Liquid Index (BLX) a Ethereum Liquid Index (ELX) – poskytnú v reálnom čase spot a referenčnú úrokovú cenu za 1BTC a 1ETH.

Popri iných hláseniach príjemcovia získajú aj aktualizácie indexov v reálnom čase zo spoločnosti Nasdaq Global Index Data ServiceSM (GIDS). Informácie o úrovni indexu budú šírené partnerom spoločnosti Nasdaq, Brave New Coin. BLX a ELX spracovávajú údaje z viacerých búrz tak, aby poskytli jediný cenový bod pre BTC a ETH.

Posledný krok spoločnosti NASDAQ je považovaný za jeden zo spôsobov zavedenia digitálnych aktív pre tradičných investorov na akciových trhoch. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine)

Clipper, krypto-jacking malvér, bol identifikovaný na Google Play

V obchode Google Play bola identifikovaná nová forma škodlivého softvéru zameraného na kryptomeny. Malvér pod menom Clipper bol objavený vo vnútri aplikácie MetaMask.

Clipper funguje tak, že využíva funkciu kopírovania a vkladania. Kryptoaplikácie sú obzvlášť zraniteľné, pretože vyžadujú, aby používatelia vkladali dlhé a zložité adresy kryptopeňaženiek. Malvér potom sleduje schránku infikovaného systému a identifikuje hodnoty, ktoré vyzerajú ako adresa peňaženky. Po identifikácii softvér zmení adresu obete na adresu hackera. Ak obeť dokončí transakciu bez toho, aby si všimla zmeny, uloží sa krypto na účet útočníka.

Malvér zameraný na používateľov kryptomien sa stáva čoraz rozšírenejší z dôvodu jednoduchosti nadobudnutia peňažného zisku prostredníctvom krádeže kryptomien. Najmä v porovnaní s inými metódami, ako sú krádeže údajov a podvody s identitou, ktoré sú náročnejšie na prácu. Viac sa dočítate tu: https://cryptoslate.com/ (v angličtine)

JPMorgan prekvapuje, plánuje vydať svoj JPM coin

Medzinárodná investičná banka, notoricky známa ako Bitcoin skeptik, JPMorgan bude prvou americkou bankou, ktorá vydá svoju vlastnú kryptomenu. O tomto prekvapujúcom kroku povedal Umar Farooq, vedúci blockhainových operácií JPM, že sa už objavili tri prípady použitia. Farooq povedal:

“Úprimne povedané, ak máte distributed ledger, pre podniky alebo inštitúcie sú možnosti aplikácií nekonečné.”

Prezident banky Daniel Pinto povedal, že v budúcom globálnom hospodárstve budú kryptomeny hrať významnú úlohu. Priznal tiež, že tokenizácia ekonomiky a kryptomeny sú preňho skutočné, ale nie v súčasnej podobe. Viac sa dočítate tu:  https://kryptomagazin.sk/  (v slovenčine), alebo tu: https://bitcoinist.com/ (v angličtine)

Indonézsky regulačný orgán pre futures vydáva nové pravidlá pre kryptoaktíva

Indonézsky Futures Exchange Supervisory Board (Bappebti) oznámil nové nariadenia o implementácii fyzických trhov pre kryptoaktíva v obchodovaní s futures. Pravidlá sa zameriavajú na oblasť tradičných transakcií, právnej istoty a ochrany spotrebiteľa. Regulátor bude musieť vytvoriť fyzický trh pre obchodovanie s futures vo virtuálnych menách.

Ako uviedol miestny denník Jakarta Post, tento krok Bappebti naznačuje, že indonézsky priemysel šifrovacích procesov vstupuje do počiatočných fáz regulácie, keď vláda doteraz odolávala pokusom o uznanie krypta ako legitímneho finančného nástroja.

Avšak účastníci vidia problém vo vysokej vstupnej prahovej hodnote financovania. Ako informoval Jakarta Post, je fyzický obchodník s kryptomenami povinný previesť na svoje účty 100 miliárd rupií (približne 7,13 milióna USD). Najmenej 80 miliárd rupií z tejto sumy sa musí ponechať ako vklad. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v angličtine)

Čítajte ďalej

Nový zákon o autorských právach od EÚ môže zničiť slobodný internet!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.