[Správy] Maloobchodníci panikária, zatiaľ čo inštitucionálni investori hromadia Bitcoiny • Binance cieli na inštitucionálnych investorov…

Okazio PCBitmarkets

Maloobchodníci panikária, zatiaľ čo inštitucionálni investori hromadia Bitcoiny • Binance cieli na inštitucionálnych investorov • Americký vojenský program DARPA skúma blockchain • Britská FCA zdvojnásobila počet vyšetrovaných kryptospoločností • Podľa právneho experta je vlastníctvo Bitcoinov nelegálne

Maloobchodníci panikária, inštitucionálni investori hromadia Bitcoiny

V priebehu posledného mesiaca zažil trh s kryptomenami najhorší prepad roku 2018, pretože cena Bitcoinu klesla o 35 percent. Jake Chervinsky, právny zástupca spoločnosti Kobre & Kim, povedal, že popri tom, ako maloobchodníci panicky predávajú, naopak, inštitucionálni investori kryptoaktíva hromadia. Chervinsky popísal nálady investorov pri cene BTC pod 4 000 USD takto:

„Maloobchod: Mám predať a kúpiť znova nižšie? Mal by som otvoriť short? Mal by som sa vzdať? Bude to nulové? Bolo to celé len kryptopodvod? Inštitúcie: Prosím, prosím, predávajte nám lacný Bitcoin. Ďakujeme.”

Prečo však cena BTC nestúpa, keď inštitucionálni investori nakupujú? Chervinsky vysvetlil, že profesionálni obchodníci sú odborníkmi na hromadenie aktív bez krátkodobého ovplyvnenia trhu. Pritom majú tendenciu investovať do kryptoaktív prostredníctvom mimoburzového (OTC) trhu. OTC burzy však nie sú povinné poskytovať údaje o svojich obchodoch a tak tieto údaje zväčša nie sú sprístupnené verejnosti. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Binance cieli na inštitucionálnych investorov

Spoločnosť Binance Labs údajne investovala 3 milióny dolárov do Koi Trading, čo je over-the-counter (OTC) startup zameraný na obchodovanie s kryptomenami s centrálou v San Franciscu. Ako uviedla Ella Zhang, vedúca spoločnosti Binance Labs, cieľom tejto platformy je dať investorom na Wall Street plne kompatibilný a bezpečný spôsob vstupu na kryptotrh:

„Poslaním spoločnosti Koi Trading je prienik fiat meny a kryptomeny. To je v súlade s širšou víziou našej spoločnosti Binance, ktorou je vybudovanie infraštruktúry, ktorá poskytuje globálnu slobodu výmeny hodnôt.”

Spoločnosť Binance sa tak pripája k zväzu lídrov priemyslu, vrátane Circle, Coinbase a Intercontinental Exchange. Chce vybudovať takú kompatibilnú a bezpečnú infraštruktúru, ktorá prinesie veľké inštitucionálne peniaze do kryptopriestoru. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v angličtine).

Americký vojenský program DARPA skúma blockchain

Americká agentúra pre obranné pokročilé výskumné projekty (DARPA) sa snaží lepšie pochopiť permissionless blockchain. Na dosiahnutie tohto lepšieho pohľadu na blockchain technológiu poslala agentúra žiadosť o informácie (RFI) o povolených distribuovaných konsenzuálnych protokoloch, konkrétne sa dotýkala aspektov, ktoré neboli dostatočne preskúmané.

Jedna oblasť, ktorú sa DARPA usiluje lepšie zvládnuť, je, ako by mohli blockchainy fungovať bez finančných stimulov. Agentúra tiež upiera hlbší pohľad na myšlienku, ako sa účastníci bezvýhradných distribuovaných protokolov správajú v súvislosti so svojimi ekonomickými záujmami. Okrem toho hľadá aj prostriedky, pomocou ktorých možno analyzovať a/alebo riešiť neúmyselnú alebo zamýšľanú centralizáciu distribuovaného konsenzuálneho protokolu, ktorá môže mať vplyv na bezpečnosť protokolu bez ohľadu na teoretické záruky. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

Britská FCA zdvojnásobila počet vyšetrovaných kryptospoločností

Vlády po celom svete pozorne sledujú firmy, ktoré sa venujú kryptoobchodu. V Spojenom kráľovstve FCA (Financial Conduct Authority) zintenzívňuje svoje úsilie. Najnovší pokles ceny Bitcoinu vyvoláva veľa ďalších obáv týkajúcich sa týchto poskytovateľov služieb. Mnoho spoločností navyše zdanlivo udržuje tieňové obchodné modely. V Spojenom kráľovstve nebol dosiahnutý žiadny pokrok v oblasti regulácie kryptoodvetvia. To núti FCA účinne konať.

Miestne zdroje tvrdia, že počet vyšetrovaní sa v porovnaní z májom 2018 zdvojnásobil. Predpokladá sa, že viac ako štyri tucty firiem sú v súčasnosti pod kontrolou. V porovnaní s májom 2018 bolo vtedy len 24 firiem pod úradným vyšetrovaním. Vtedy sa prípady týkali spoločností pôsobiacich bez povolenia. Nie je jasné, či sa súčasné otázky týkajú rovnakého aspektu. Prekvapivo, FCA dostala viacero oznámení od zamestnancov kryptospoločností, čo je celkom nový jav. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Podľa právneho experta je vlastníctvo Bitcoinov nelegálne

Regulácia kryptomien je už niekoľko rokov témou horúcou témou. Teraz niektorí vedci tvrdia, že zákony o vlastníctve niekoľkých krajín sa nevzťahujú na digitálne aktíva, čo spôsobuje zmätok, pokiaľ ide o to, ako by ich riešili súdy.

Jednou z najatraktívnejších vlastností Bitcoinu a iných kryptomien je, že vám umožňujú mať nad nimi úplnú kontrolu. Namiesto toho, aby ste ich odovzdali banke, môžu byť uložené veľmi bezpečne vo vašom vlastnom dome a len vy k nim máte súkromný kľúč.

Digitálne aktíva sú však úplne novou triedou aktív, ktorá sa nezhoduje presne s existujúcim právnym rámcom. Takže zatiaľ čo sú vaše coiny úplne kryptograficky bezpečné, nie sú chránené právnymi opatreniami. V skutočnosti v prípade problémov s kryptomenami, ktoré by mohli vzniknúť, nemáte oporu v právnom systéme. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v angličtine).

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

txbMind of Pepe mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.