[Správy] Letné mesiace sú pohromou pre kryptomeny, bude 2019 výnimka? • Nekalé praktiky centralizovaných búrz neustupujú

BitmarketsKvakomat mobil

Letné mesiace sú pohromou pre kryptomeny, bude 2019 výnimka? • G20 bude opäť riešiť kryptomeny • Vzostup IEO môže priniesť skvelé príležitosti pre altcoiny • Kryptomena Facebooku zabije Ripple, pomôže však Bitcoinu • Nekalé praktiky centralizovaných búrz neustupujú • Až 74 % energie na ťaženie je obnoviteľných

Letné mesiace sú pohromou pre kryptomeny, bude 2019 výnimka?

Obchodovanie má nepochybne svoje paterny alebo cykly (ak by nemalo, tak by predsa technická analýza vôbec nefungovala). Z historického hľadiska je jasne vidno, že Bitcoinu (a teda aj väčšine altcoinov) sa počas letných mesiacov naozaj nedarí. Jún ale najmä júl a august vedia byť tými najkrvavejšími mesiacmi roka. Pravidlom takisto je, že pokiaľ jún prinesie straty (medvedí trh), tak júl v nastolenom trende pokračuje. Práve preto bude veľmi podstatné sledovať vývoj najmä na konci tohto mesiaca. Môže totiž výrazne prehovoriť do toho, či sa budeme počas leta pozerať na plusové alebo mínusové čísla.

Viac sa dozviete, ak kliknete na tento link: newsbtc.com

G20 bude opäť riešiť kryptomeny

Včera a dnes je v japonskej Fukuoke stretnutie finančných odborníkov a centrálnych bankárov zo všetkých štátov G20. A ako sme avizovali už pred pár mesiacmi, jednou z hlavných tém by mali byť aj kryptomeny a ich regulácie. Pri riešení problémov spojených s kryptomenami im majú pomáhať aj odborníci zo Svetovej banky, Medzinárodného menového fondu alebo Svetovej obchodnej organizácie. Summit G20 samotný sa bude konať 28. a 29. júna v japonskej Osake. Dovtedy sa musia títo odborníci zhodnúť na tom, ako sa budú ku kryptomenám stavať. Následne by mali svoje návrhy prezentovať priamo na summite G20, ktorý by podľa toho mal začať konať. Aspoň taký je vraj plán.

Viac o tejto zaujímavej a veľmi podstatnej téme sa dozviete na tomto linku: news.bitcoin.com

Vzostup IEO môže priniesť skvelé príležitosti pre altcoiny

IEO (Initial Exchange Offering) je jedným z novších konceptov, ktorý sa aktuálne vyvíja v kryptosvete. Zatiaľ okolo neho nenastal hype ako okolo ICO (Initial Coin Offering) v roku 2017, čo je určite dobre. IEO totižto môžu priniesť výborné investičné príležitosti pre investorov, ale aj pre rozvoj nových altcoinov. IEO prinášajú hneď niekoľko benefitov, ktoré sme pri pôvodných ICO nemali. Ide tak akoby o vylepšený koncept crowdfundingu, ktorý by mohol kryptomenám zaručiť momentum a investorom zisky (samozrejme s adekvátnou dávkou risku).

Viac o IEO a altcoinoch sa dozviete na nasledovnej adrese: ccn.com

Kryptomena Facebooku zabije Ripple, pomôže však Bitcoinu

Nová kryptomena sociálnej siete Facebook (Global Coin) by mala byť oznámená už čoskoro. Šepká sa, že už 18. júna by mal Facebook vydať jej whitepaper a v prvom kvartáli roka 2020 by ju mal oficiálne spustiť. Ak sa tak stane, tak niektoré kryptomeny by mohli mať naozaj veľký problém. To si myslí aj Max Keiser, ktorého vyjadrenia o Bitcoine sme vám už dnes priniesli v inom článku. Na tému Global Coinu sa však vyjadril v tom zmysle, že podľa neho táto kryptomena bude znamenať koniec kryptomeny Ripple. Pridať by sa mohli vraj aj kryptomeny ako Stellar, ale aj stovky iných. Naopak, Bitcoin by mal z tejto situácie vyjsť ako jasný víťaz.

Názor Maxa Keisera si viete prečítať aj na tomto linku: ethereumworldnews.com

Nekalé praktiky centralizovaných búrz neustupujú

Stále tie isté problémy. Centralizované burzy akoby sa nechceli poučiť. Nielenže hackov stále pribúda a bezpečná už nie je žiadna centralizovaná burza. Vrásky na čele investorov takisto pribúdajú aj potom, čo majú údajne burzy neustále klamať o dennom zobchodovanom objeme kryptomien. Až 65 % avizovaného objemu na TOP 40 burzách môže byť vymyslených. Klamať by mali údajne aj také burzy, ako Bitstamp, Bitfinex, Poloniex či dokonca Binance. Môžu práve takéto problémy prispieť ku koncu centralizovaných búrz a naopak k vláde decentralizovaných búrz?

Celý prieskum na túto tému si viete pozrieť na tomto linku: cryptoslate.com

Až 74 % všetkej energie na ťaženie je obnoviteľných

Aby sme však neskončili tento týždeň s negatívnou správou, tak sa pozrieme, ako je na tom ťažba kryptomien. Dlhodobo považovaná za Achillovu pätu kryptomien, ťažbe však môže svitať na lepšie časy. To naznačil prieskum, ktorý zistil, že až 74 % energie spotrebovanej na ťaženie je z obnoviteľných zdrojov. Je to však logické, pretože takáto ťažba šetrí ťažiarom energiu a tým aj automaticky zvyšuje zisk. Menším negatívom však je, že oproti roku 2018 toto číslo kleslo o 3 %(zo 78 %). Stále však ide o výborný pomer a preto treba držať palce všetkým ťažiarom, ktorí si zvolia práve cestu obnoviteľných zdrojov energie pri ťažbe kryptomien.

Viac o tomto prieskume si môžete pozrieť na tomto linku: cryptonewsz.com

Čo čítať ďalej?

[OFICIÁLNE] Značka Kryptomagazin KONČÍ! – CZ a SK verzia prechádza rozdelením + Čo chystáme do budúcnosti?

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Wallstreetpepe PC banerBest Wallet mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.