Bitcoin na 250 000
Bitcoin na 250 000. Zdroj: Shutterstock.com/Jester-Flim a Shutterstock.com/SPF

Kupovanie Bitcoinu bolo ziskové počas 98.2 % dní • 10 rizík spojených s investovaním do ICO • Z pohľadu technickej analýzy čakajú Bitcoin veľmi zaujímavé týždne • Vyhľadávania Bitcoinu, prostredníctvom Google dosiahlo 17 mesačné ATH • Kryptomenová burza obnovila spoluprácu s futbalovým tímom z Premier League • Libra a dane – ako budú môcť spolunažívať?

Kupovanie Bitcoinu bolo ziskové počas 98.2 % dní

Bitcoin je na scéne viac ako 10 rokov a jeho cena sa znásobila niekoľko tisíckrát. Stále však platí, že Bitcoin je ešte veľmi mladé aktívum a kryptomenový trh je pomerne malý, a tak nás stále môže čakať ďalší rast. Avšak ak sa pozrieme na minulosť uvidíme, že Bitcoin bol od svojho vytvorenia (4. január 2009, deň po vyťažení Genesis bloku) až do dnes ziskový až počas 98.2 % dní. Celkovo ide teda o 3 730 dní, z ktorých malo byť neziskových iba 69 dní. Ide pochopiteľne najmä o dni počas konca roka 2017 a začiatku roka 2018.

Viac o tejto zaujímavej téme sa dozviete, ak kliknete na tento link: cointelegraph.com

10 rizík spojených s investovaním do ICO

O ICO (Initial Coin Offering) sa už takmer vôbec nehovorí. Aktuálne sú tu rôzne iné možnosti investovania, ktoré sú viac preferované, ako napríklad IEO (Initial Exchange Offering). Avšak ak by ste sa ešte stále rozhodovali, že chcete do nejakého ICO investovať, mali by ste počítať so širokou paletou rôznych rizík. Medzi tie najčastejšie patria riziká  spojené s nekvalitným projektom, možnosť útoku hackermi, vytvorením zbytočného hypu, alebo sprísňujúce sa regulácie ohľadom ICO. Rizík je pochopiteľne ešte oveľa viac.

Ak by ste si o nich chceli prečítať viac, odporúčam pozrieť nasledujúci odkaz: cryptonewsz.com

Z pohľadu technickej analýzy čakajú Bitcoin veľmi zaujímavé týždne

Po takmer roku a pol, kedy Bitcoin stále klesal alebo sa iba nevýrazne hýbal do strany, od apríla začal robiť poriadnu radosť (pokiaľ neshortujete). Cena rapídne rástla a všetci začínali mať smelé slová a sny o bullrune a parabolickom raste. Nie že by som túto radosť chcel kaziť, ale najmä uzatvorenie poslednej sviece (aj týždennej aj mesačnej), môže optimistom radosť zahatiť. Obe totižto naznačujú, že Bitcoin by sa opäť mohol pozrieť na sumy okolo 10 000 dolárov (možno ja nižšie). Aktuálne už dokonca oscilujeme okolo ceny 10 600 dolárov, ale rôzne technické indikátory naznačujú, že nám aj naďalej môže hroziť výraznejšia korekcia.

Viac o daných indikátoroch, ale aj grafoch, na ktorých je všetko jasne vidno nájdete na tomto linku: coindesk.com

Vyhľadávania Bitcoinu, prostredníctvom Google dosiahlo 17 mesačné ATH

Podľa dát z 29.júna sa Bitcoinu dostáva naozaj dosť pozornosti. Dokonca čím ďalej, tým viac. Trend vo vyhľadávaní mal narásť na čísla, ktoré boli naposledy videné okolo februára 2018, čiže tesne po tom, čo Bitcoin takmer prekonal 20 000 dolárov. Aktuálne je Bitcoin najviac vyhľadávaný v Brazílii (konkrétne v mestách Caxias du Sol a Sao José dos Campos), nasleduje Nigéria a mesto Benin City. Takisto nie je žiadnym prekvapením, že veľmi vysoko na zozname sa nachádza aj Silicon Valley s mestami ako San Jose alebo San Francisco.

Zoznam viacerých miest, kde trend vyhľadávania Bitcoinu rastie nájdete na linku nižšie: cointelegraph.com

Kryptomenová burza obnovila spoluprácu s futbalovým tímom z Premier League

Pomerne menej známa kryptomenová burza CoinDeal si spoluprácu s futbalovým tímom Wolverhamptom Wanderers evidentne veľmi pochvaľuje. Tento tím z anglickej Premier League zažil skvelú sezónu a tak je jasné, že burza CoinDeal z tejto spolupráce určite veľmi profitovala. Predĺženie spolupráce tak dáva veľký zmysel, najmä pre danú burzu. Napríklad len 40 sekundová reklama na daný futbalový tím má už cez milión videní. CoinDeal však plánuje vstúpiť aj na americký trh, prostredníctvom spolupráce s ďalším futbalovým tímom. O koho pôjde je nateraz ešte nejasné.

Viac o tejto správe sa dočítate na odkaze uvedenom nižšie: cointelegraph.com

Libra a dane – ako budú môcť spolunažívať?

Problémov, ktoré budú sprevádzať „stablecoin“ od Facebooku stále len pribúda. Jedným z hlavných problémov by malo byť aj zdaňovanie tohto stablecoinu alebo prípadných ziskov z neho (ak to vôbec je možné). Žeby tak mohlo dojsť ku daňovým únikom prostredníctvom tejto „pseudokryptomeny?“ Možné to je, ale predstavitelia Libry by to určite nechceli nechať tak. To si uvedomujú aj vo Facebooku, ktorý sa niekoľkokrát vyjadril, že bude veľmi rád komunikovať s politikmi a úradníkmi tak, aby boli všetky strany spokojné.

Viac o tejto téme sa môžete dozvedieť, ak kliknete na link nižšie: coingape.com

Čo čítať ďalej?

Veľké príbehy o Bitcoine, ktoré dovedú svet k adopcii kryptomien – Bloomberg začal s rozprávaním

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.